WOŚP. Wystawa Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!"

2011.01.26 00:00
Plansze zachęcające do bezpiecznego zachowania się na przejazdach kolejowych oraz spoty filmowe związane z akcją będą prezentowane na wystawie w galerii Alfa. Na otwarcie dziś o godz. 15 zaprasza białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
WOŚP. Wystawa Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!"
Fot: materiały organizatora

Wystawa to wynik wieloletniej współpracy Sztabu z PKP PLK, głównego organizatora akcji Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!". 

Bezpieczny przejazd - "Zatrzymaj się i żyj!" - to społeczna akcja mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg (kierowcom, pieszym, rowerzystom) oraz uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. Pierwsza edycja kampanii rozpoczęła się w roku 2005, koncentrując swoje działania na miesięcach wakacyjnych. Twarzami kampanii kolejnych edycji byli Tomasz Stockinger i Krzysztof Hołowczyc. Kampanie wspierały spoty radiowe i telewizyjne. Odrębną działalnością były organizowane symulacje wypadków na przejazdach kolejowych w różnych regionach Polski oraz działania edukacyjne skierowane do dzieci. Od 2009 r. kampania jest prowadzona przez cały rok.

Celem kampanii jest zmiana postawy społecznej oraz eliminowanie niewłaściwych zachowań wśród wszystkich użytkowników przejazdów takich, jak: lekceważenie znaku STOP, przejazd slalomem pomiędzy zamkniętymi półrogatkami, niezachowanie ostrożności itp. Osiągnięcie tego celu wymaga ciągłych działań i przypominania o zasadach bezpieczeństwa na przejazdach, dlatego też PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zamierza działać nieprzerwanie w kolejnych latach.

Wśród niekonwencjonalnych działań podjętych w ramach kampanii należy zwrócić uwagę na przedstawienie edukacyjne dla dzieci pt. "Aban i bezpieczny przejazd", poruszające zagadnienie bezpiecznego przekraczania przejazdów. Przedstawienie przyczyniło się do powstania "Kolejowego Teatru Objazdowego" - "KTO" - skupiającego grupę młodych i zaangażowanych aktorów.

Wystawa będzie czynna do soboty, 29 stycznia, w godz. 14-21.

andy

1495 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39