WOŚP. XX Finał już w niedzielę

2012.01.07 00:00
Dwie sceny w Supraślu - plenerowa na Placu Kościuszki i w kinie Jutrzenka, pełna atrakcji impreza na Węglowej w Białymstoku, dwa specjalne pociągi z Hajnówki do Cisówki i z Białegostoku do Walił. Już w niedzielę, 8 stycznia XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
WOŚP. XX Finał już w niedzielę
Fot: materiały WOŚP

W tym roku Orkiestra zagra z pompą. Wszystkie zebrane fundusze - na ulicach Białegostoku pojawi się pół tysiąca wolontariuszy - zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Główny koncert jubileuszowego Finału organizowany jest w tym roku w Supraślu. Na scenie przed pałacem Bucholtzów zagrają m.in. Pogodno, Jacek Kleyff, Miąższ, Little Breaver i Trulejbas. Druga scena w kinie Jutrzenka gościć będzie m.in. Bajzla, Auricoma i Edemskiego. Nie zabraknie aukcji. Dodatkowe atrakcje to zbudowana specjalnie na tę okazję stacja kolejowa, morsy, Wikingowie, Tatarzy na koniach i kajaki. Światełko do nieba zaplanowano na godz. 20. Wielki pokaz pirotechniczny odbędzie się w czasie koncertu Pogodno. Marcin Adam Wróbel, szef sztabu, informuje, że "orkiestrowe" atrakcje w Supraślu Telewizja Polska pokaże aż w czterech wejściach. Dodaje też, że w dniu Finału WOŚP PKS Białystok - w miarę zapotrzebowania - uruchomi dodatkowe autobusy na trasie Białystok - Supraśl - Białystok. W przypadku tłoku w autobusach - zostaną podstawione dodatkowe. 

Ale w Białymstoku też będzie się działo. W Skateparku Węglowa już od godz. 10 wiele atrakcji, m.in. ścianka wspinaczkowa, wystawa zabytkowych aut, pokazy samochodu rajdowego. W Rejsie już trzeci klubowy finał WOŚP. Zagrają Johnny U. i Dany Boy. Impreza z didżejem również w Alchemii. Specjalną ekspozycję szykuje Muzeum Kolejnictwa. WOŚP nie może się też obejść bez rowerowego akcentu - z placu pod ratuszem wyruszy Masa Krytyczna.

Tradycją białostockiego Finału są specjalne pociągi uruchamiane na zapomnianych trasach. Nie inaczej będzie i w tym roku. Ale niespodzianką są kursy na dwóch trasach. Pierwsza to Białystok - Waliły - start o godz. 10.10 z dworca PKP, biletem wstępu jest datek w kwocie minimum 20 zł, na dworcu Waliły-Stacja program pełen folklorystycznej muzyki i regionalnych smakołyków. Drugi pociąg pojedzie z Hajnówki do Cisówki. Bilety można licytować tutaj.

Patronujemy XX Finałowi WOŚP. Szczegółowy program tutaj.

Przeczytaj także:
WOŚP. Zagraj z Orkiestrą, idź do fryzjera!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. MDK też gra z pompą

andy

1228 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39