Wpuściła znajomego do mieszkania - zamknął ją na balkonie i okradł

2013.12.10 00:00
Do białostockiego sądu rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko Danielowi Ch. Mężczyzna zamknął właścicielkę mieszkania przy ul. Mickiewicza na balkonie, po czym ją okradł.
Wpuściła znajomego do mieszkania - zamknął ją na balkonie i okradł
Fot: ŁW
Prokuratura oskarżyła Daniela Ch. o kradzież

Do kradzieży doszło pod koniec października zeszłego roku. Pokrzywdzona nie znała dobrze Daniela Ch., ale mimo to zaprosiła go do swego mieszkania. Kiedy mężczyzna przyszedł do lokalu przy ul. Mickiewicza w Białymstoku, para wyszła na balkon, by zapalić papierosa. Wracając, pierwszy do środka wszedł Daniel Ch. Mężczyzna szybko zamknął za sobą drzwi balkonowe i zgarnął cenne przedmioty, jakie znajdowały się w mieszkaniu. Złodziej zabrał telefon komórkowy o wartości 1 tys. zł, laptop warty dwukrotnie więcej, aparat cyfrowy oraz 30 zł w gotówce.

28-latek został szybko zatrzymany. Już po tygodniu policjanci trafili na trop 28-latka. Daniel Ch. przyznał się do winy i chce się dobrowolnie poddać karze. W porozumieniu z prokuratorem ustalił wysokość kary na 8 miesięcy pozbawienia wolności oraz obowiązku naprawienia szkody w całości, bez przeprowadzenia rozprawy. Wniosek musi jeszcze zaakceptować Sąd Rejonowy w Białymstoku, gdzie trafił dokument.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1164 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39