Wracają podlaskie szutry! Niebawem 35. Rajd Podlaski

2016.05.04 08:05
14 i 15 maja odbędzie się 35. edycja Rajdu Podlaskiego. Dwudniowa impreza wróciła do rajdowego kalendarza na Podlasiu jako rajd okręgowy. Tegoroczny rajd to siedem odcinków specjalnych, w sumie 48 kilometrów szutrów.
Wracają podlaskie szutry! Niebawem 35. Rajd Podlaski
Fot: Grzegorz Chuczun

Rajd Podlaski, jeden z najważniejszych rajdów organizowanych przez Automobilklub Podlaski, wraca w maju na trasy. Impreza, która swój debiut miała w latach 80., rozegra się na szutrach nieopodal Gródka. W październiku odbywał się tam Podlaski Rally Sprint, również organizowany przez Automobilklub Podlaski. Tym razem organizatorzy proponują uczestnikom aż 48 kilometrów odcinków specjalnych.

- Postanowiliśmy rozszerzyć formułę OS-ów nieopodal Gródka - mówi Piotr Bagniuk, dyrektor Rajdu Podlaskiego. - Tegoroczny Rajd Podlaski to siedem odcinków specjalnych, w tym jeden na tak zwanym "rewersie", czyli rywalizacja na tym samym odcinku, tyle, że w drugą stronę. Uczestnicy ostatniej naszej imprezy znają odcinek w Łużanach, natomiast w tegorocznym rajdzie pojawią się nowe odcinki w Straszewie i Zubrach. W sumie przygotowujemy 48 kilometrów szutrów. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze.

Rajd Podlaski to znana w środowisku rajdowym impreza. Przez wiele lat przyciągał na podlaskie trasy dziesiątki kierowców rajdowych oraz amatorów rajdów samochodowych. W ostatnich sezonach rozgrywany był jako KJS w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, czyli imprezy niższej rangi. W tym roku będzie rajdem okręgowym i zarazem I rundą polskiego Szuter Cup 2016, która otworzy tegoroczny cykl.

Automobilklub Podlaski otworzył listę zgłoszeń rajdu.

Więcej informacji: 35. Rajd Podlaski.

Patronujemy wydarzeniu.

Błażej Okuła
blazej.o@bialystokonline.pl

1111 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39