POLECAMY
Po sześciu latach przerwy lekarze i lekarze dentyści ponownie będą odbywać staże podyplomowe. Pozwoli to na ich szybsze wejście na rynek pracy.
Ze stażu podyplomowego dla lekarzy i lekarzy dentystów zrezygnowano w 2011 r., jednak teraz rząd przyjął nowelizację ustawy przywracającej staż podyplomowy dla lekarzy i lekarzy dentystów. Zgodnie z przyjętymi przepisami, jak wskazuje Polska Agencja Prasowa, młodzi lekarze będą odbywali staż podyplomowy pod kierunkiem opiekuna (lekarza specjalisty albo lekarza dentysty wykonującego zawód co najmniej przez 5 lat). Stażyści będą mieli pełne prawo do wykonywania zawodu, czyli będą mogli m.in. wystawiać recepty, wydawać opinie i orzeczenia lekarskie. "Oznacza to, że na rynek trafią dodatkowi pracownicy realizujący część świadczeń zdrowotnych" – cytuje PAP za Centrum Informacyjnym Rządu. Większość przepisów nowelizacji ma wejść w życie 1 stycznia 2017 r.
Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji