Wręczono nagrody w dziedzinie kultury województwa podlaskiego. Na liście aż 11 laureatów

2023.12.05 18:33
We wtorek (5 grudnia) odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród Marszałka Województwa Podlaskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za sezon artystyczny 2022/2023.
Wręczono nagrody w dziedzinie kultury województwa podlaskiego. Na liście aż 11 laureatów
Fot: Paweł Krukowski/UMWP

Za rozwój, upowszechnianie i rozwijanie kultury

Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego zostały przyznane tym, którzy w szczególny sposób zaangażowani są w rozwijanie kultury w naszym regionie. Podczas uroczystości wręczenia nagród, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki podkreślił, że każdego roku w sferze kultury odbywa się wiele istotnych wydarzeń, co wskazuje na to, iż Podlasie może dumnie prezentować się osiągnięciami w dziedzinie kultury.

- Bardzo się cieszę, że spotykamy się na wręczeniu nagród za twórczość artystyczną w dziedzinie kultury, upowszechniania jej, a także dbania o naszą tradycję. To jest niezmiernie miłe, że tych wszystkich wydarzeń, które wspieramy jako Samorząd Województwa Podlaskiego jest bardzo dużo - mówi Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki. - Dziękuje wszystkim, którzy działają na rzecz podlaskiej kultury - dodaje.

Warto zaznaczyć, że w 2017 roku na Samorząd Województwa Podlaskiego przeznaczył na obszar kultury łącznie 60 mln zł, natomiast w 2023 roku ta kwota wzrosła do 140 mln zł. Na 2024 rok, Samorząd planuje przeznaczyć kwotę aż 240 mln zł.

Laureaci nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego

Osoby, które zdobyły nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego to:
- Alina Niegierewicz
- Uladzimir Arlou
- Kapela Kurpiowska Gminy Łomża
- Damian Balcer
- Tomasz Robert Paduch
- Zespół Mażoretek "Shock"
- Piotr Ostrowski
- Chór Młodzieżowy parafii katedralnej pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku
- Halina Poźniakowska
- Erazm Stefanowski
- Oskar Lasota

- Serdecznie dziękuję za tak wysoką ocenę mojej pracy. To jest już moja trzecia nagroda otrzymana w Polsce, ale ta jest mi szczególnie bliska, ponieważ została przyznana na Podlasiu. Jestem bardzo wdzięczny za schronienie udzielone mi tutaj w tak trudnym czasie dla Białorusi i białoruskich twórców - podkreśla z wdzięcznością Uladzimir Arlou, jeden z najbardziej znanych białoruskich pisarzy.

Oprócz nagród i statuetek, każdy z laureatów otrzymał również 10 tys. zł, co daje łączną kwotę 110 tys. zł.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39