Wspólny taniec pod okiem doświadczonej choreografki. Trwają zapisy

2023.07.13 15:09
Odbędą się warsztaty ruchowo-sensoryczne "Ruch i puch" w Galerii Arsenał w Białymstoku. Są skierowane do dzieci i będą prowadzone przez Alkę Naumann, choreografkę, tancerkę i edukatorkę.
Wspólny taniec pod okiem doświadczonej choreografki. Trwają zapisy
Fot: Galeria Arsenał w Białymstoku
Materiały prasowe

Warsztaty skierowane są do dzieci dzieci powyżej 7 roku życia. Wydarzenie ma na celu odkrywanie improwizacji ruchowej przy użyciu różnorodnych materiałów i obiektów. Poprzez wspólne tańce, dzieci będą miały możliwość rozwinięcia swojej indywidualnej ruchowej ekspresji, poczucia siły płynącej z grupowego tańca opartego na współpracy i empatii oraz pogłębienia kontaktu ze swoim ciałem poprzez sensoryczne działania z obiektami.

Na tych warsztatach mile widziane będą osoby neuroróżnorodne, osoby z niepełnosprawnościami, osoby porozumiewające się w innych językach oraz te, które nie mają doświadczenia w tańcu. Galeria Arsenał w Białymstoku chce stworzyć otwartą i przyjazną przestrzeń, w której każdy uczestnik może czuć się zaakceptowany i wspierany w swoich działaniach.

Warsztaty będzie prowadzić Alicja Nauman doświadczona choreografka, performerka i edukatorka, działająca na pomiędzy sztukami performatywnymi i wizualnymi. Alicja jest absolwentką choreografii London Contemporary Dance School oraz Instytutu Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Jej prace były prezentowane w renomowanych miejscach, takich jak The Place, Chisenhale Dance Space w Londynie, Komunie-Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, a także na międzynarodowych festiwalach queerowych we Francji i Irlandii.

Warsztaty odbędą się w środę (19.07) o godz. 11:00 w Galerii Arsenał w Białymstoku. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy. Warsztaty towarzyszą wystawie współtworzonej przez dzieci "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur".

Więcej informacji: Warsztaty ruchowo-sensoryczne "Ruch i puch"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39