Wspomóż dzieci z Ukrainy! Trwa zbiórka artykułów szkolnych

2022.09.19 08:00
Stowarzyszenie "My dla Innych" prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych, które trafią do dzieci z charkowskiej szkoły.
Wspomóż dzieci z Ukrainy! Trwa zbiórka artykułów szkolnych
Fot: Pixabay

W środę (21.09) sklep charytatywny "My dla Innych" w Białymstoku odwiedzą dzieci ze szkoły specjalnej nr 12 z Charkowa w Ukrainie. W ramach pomocy dzieciom z Ukrainy stowarzyszenie organizuje zbiórkę artykułów szkolnych.

- Wszystkich mieszkańców Białegostoku i okolic zachęcamy do wsparcia zbiórki. Artykuły szkolne można przynosić do sklepu charytatywnego przy ul. Antoniuk Fabryczny 34 do wtorku 20 września w godz. 9.00-18.00 - poinformowało stowarzyszenie.

Stowarzyszenie "My dla Innych" od 14 lat wspiera osoby z niepełnosprawnością poznawczą. Osoby doświadczające kryzysów psychicznych, autyzmu czy niepełnosprawności intelektualnej każdego dnia mają możliwość przyjścia do pracy w pralni, pracowni recyklingu, pracowni fotograficznej czy sklepie charytatywnym. Wskazane pracownie funkcjonują w ramach Zakładu Aktywności Zawodowej "My dla Innych". Ponad 80 osób podjęło pracę przy wsparciu trenerów pracy w różnych białostockich firmach, a około 30 otrzymuje wsparcie asystentów i wolontariuszy w swoich domach w ramach centrum wolontariusza My Dla Innych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39