Wszystkie szpitale w województwie z umowami. Przynajmniej na najbliższy kwartał

2017.07.04 08:27
Dyrektorzy podlaskich szpitali psychiatrycznych ostatecznie podpisali umowy z NFZ na najbliższy kwartał. Musieli to jednak zrobić na warunkach Funduszu.
Wszystkie szpitale w województwie z umowami. Przynajmniej na najbliższy kwartał
Fot: UMB
Szpital w Choroszczy

W ubiegłym tygodniu dyrektorzy dwóch szpitali psychiatrycznych w województwie podlaskim – suwalskiego i choroszczańskiego – spotkali się z dziennikarzami, aby zwrócić uwagę na ciężką sytuację swoich placówek, które w dodatku nie dostały się do tzw. sieci szpitali. Pisaliśmy o tym:
Tzw. sieć szpitali. Trudna sytuacja podlaskiej psychiatrii.

Dyrektorzy zapowiadali wówczas, że nie wiedzą, czy podpiszą z NFZ umowy na najbliższy kwartał. Liczyli bowiem na to, że otrzymają lepszą ofertę ze strony Funduszu. Jak się jednak okazuje, dla dobra pacjentów musieli ustąpić. Kontrakt został zawarty na starych warunkach i nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

- W zeszłym tygodniu były prowadzone z naszymi szpitalami negocjacje dotyczące propozycji finansowych na trzeci kwartał, które zakończyły się całkowitym sukcesem. Wszystkie szpitale na terenie województwa podlaskiego zgodziły się na nasze propozycję finansowe – mówi Maciej Olesiński, dyrektor Podlaskiego Oddziału NFZ.

Dyrektor Olesiński ma również nadzieje, że ten wynik uda się powtórzyć przed czwartym kwartałem tego roku i każdym kolejnym okresem rozliczeniowym. Zaznaczył jednak, że Fundusz, jeśli będą takie możliwości finansowe, będzie się starał przekazać podlaskim placówkom więcej pieniędzy.

- Jeśli tylko będziemy mogli, będziemy finansowo reagować od razu na wszystkie potrzeby naszych placówek. Wszystko zależy od tego, jak będzie się kształtował nasz plan finansowy w drugim półroczu – zapewnia dyrektor.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1149 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39