Wszystko o zdrowym odżywianiu. Na spotkania wstęp wolny

2021.10.19 13:34
Książnica Podlaska organizuje spotkania dla seniorów, podczas których poruszane będą m.in. tematy dotyczące zdrowego odżywiania. Każdy może przyjść.
Wszystko o zdrowym odżywianiu. Na spotkania wstęp wolny
Fot: pixabay.com

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku organizuje cykl spotkań edukacyjnych, dotyczących zdrowego odżywiania, skierowany do seniorów. Zajęcia będą prowadzone przez dietetyka Agnieszkę Kucharczyk, która specjalizuje się w prowadzeniu dietetycznym osób chorych i chcących zgubić zbędne kilogramy. Posiada też tytuł dietetyka sportowego. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia dotyczące odżywiania.

W sumie Książnica przygotowała 4 spotkania. Pierwsze z nich odbędzie się w czwartek (28.10) o godz. 16.00. Wówczas prelegentka omówi zebranym budowę ciała i wyjaśni dlaczego mięśnie pełnią tak ważną rolę, szczególnie wśród seniorów. Opowie też co jeść, aby schudnąć i co jeść, aby przytyć. Wytłumaczy dlaczego otyłość jest chorobą, jakie są jej konsekwencje i jak z nią walczyć.

Kolejne spotkanie zaplanowano 4 listopada, również o godz. 16.00. Wówczas warsztaty będą dotyczyły podstawowych zasad żywienia, komponowania odżywczych i zbilansowanych posiłków i składników odżywczych.

Trzecie spotkanie edukacyjne odbędzie się 18 listopada. Agnieszka Kucharczyk wyjaśni wówczas zebranym jakie są najważniejsze składniki odżywcze w diecie seniora: o działaniu antynowotworowym, wspomagającym układ krążenia, obniżającym ciśnienie. Opowie też o wodzie – ile należy jej pić i jaką wybrać. Pokaże też jak czytać etykiety produktów, które są najczęściej kupowane.

Ostatnie warsztaty odbędą się 25 października. Poświęcone będą m.in. słodyczom – czy mogą być zdrowe i jak zastąpić cukier? Dietetyk opowie też co jeść, by na długo zachować sprawny umysł i jak naturalnie wzmocnić swoją odporność. Wytłumaczy też czym są suplementy i czy warto, a jeśli tak, to po jakie sięgać.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

Zobacz też: Zdrowa jesień w Książnicy Podlaskiej

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

604 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39