Białostocki Test Informatyków. Sprawdź się i wygraj pieniądze lub indeks na politechnikę

2017.11.08 12:57
Można zgłaszać się do konkursu organizowanego przez Politechnikę Białostocką. Warto, bo uczelnia ma do rozdania 10 tys. zł.
Białostocki Test Informatyków. Sprawdź się i wygraj pieniądze lub indeks na politechnikę
Fot: pixabay.com

29 listopada o godz. 12.00 rozpocznie się piąta edycja konkursu Białostocki Test Informatyków. Udział w nim mogą wziąć wszyscy studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy są za pan brat z komputerem i wszystkim, co z nim związane.

Impreza jest organizowana i wspierana także przez liderów rynku IT z naszego regionu. Udział jest więc też szansą na to, że zostaniesz dostrzeżony. I nagroda - uczelnia rozda najlepszym 10 tys. zł.

Test jest rozgrywany w 3 kategoriach: studenckiej, uczniowskiej i tematycznej. W każdej z nich zadania są podzielone na 10 kategorii tematycznych: algorytmika, projektowanie obiektowe, bazy danych, znajomość języka Java, znajomość języka C#, znajomość języka C++, znajomość języka Python, technologie mobilne, technologie webowe, analiza danych.

Uczestnik musi wypełnić test składający się ze 100 pytań (po 10 z każdej kategorii). Do wyniku końcowego komisja bierze pod uwagę punkty z 6 egzaminów, które poszły najlepiej. Spośród studentów trójka zwycięzców dostanie od 1 do 2,5 tys. zł. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają szansę na zdobycie tytułu laureata BTI, który upoważnia do podjęcia studiów na Wydziale Informatyki PB z pominięciem konkursu świadectw.

Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w konkursie i wynik otrzymany w poszczególnych kategoriach tematycznych.

Warto pospieszyć się ze zgłoszeniami - liczba miejsc jest ograniczona. Chętni mogą zapisywać się do 20 listopada na stronie Białostockiego Testu Informatyków 2017. Będą musieli wypełnić krótki formularz i zapoznać się z regulaminem konkursu.

Zobacz też: Białostocki Test Informatyków

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

837 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39