Wybiegi wiszące nad ziemią. Pokazy mody na kampusie UwB

2016.08.06 13:33
Kampus uniwersytecki przy ul. Ciołkowskiego - w tej przestrzeni odbyły się piątkowe (5.08) pokazy mody w ramach Fashionable East. Wstęp był wolny.
Wybiegi wiszące nad ziemią. Pokazy mody na kampusie UwB
Fot: Piotr Sobolewski
Jeden z projektów Patrycji Bryszewskiej

Pokazy w szklanych korytarzach

Nowe miejsce okazało się być ciekawą przestrzenią na modowe pokazy. Modelki przechadzały się po zawieszonych nad ziemią szklanych korytarzach łączących budynki poszczególnych wydziałów i instytutów. Interesujące rozwiązanie, choć w wąskich korytarzach widownia nie mogła obyć się bez czerwonych wachlarzy rozdawanych przez obsługę imprezy. Pokazy można było obserwować też z zewnątrz - wokół szklanej kuli na kampusowym Placu Syntezy Nauk stanęły leżaki.

Biel, czerń i futurystyczne formy

Na początek można było obejrzeć kolekcję "Organica" białostoczanki Anety Popławskiej. Projektantka inspirowała się naturą, materiały transparentne połączyła z nieprzezroczystymi, zdecydowała się na spokojny zestaw kolorów - biel, czerń, odcienie zieleni, żółci i granatu. Po przerwie swoje prace zaprezentowała Patrycja Bruszewska z Gdańska. Kolekcja "New aim" miała futurystyczny charakter - z oryginalnymi rękawami, udrapowaniami na biodrach, kapturem czy nawet torebką.

Z Wrocławia przyjechała z kolei Joanna Stawińska, która postawiła na monochromatyczne grafiki i kulturę japońską.

Finał zamknęła białostoczanka - Barbara Piekut - doskonale znana bywalcom Fashionable East - założycielka marki MO.YA fashion:
- Dla mnie każda kobieta jest piękna, czasem jedynie trzeba jej to pokazać - deklaruje projektantka.

Co jeszcze w programie?

Przed nami dwa dni pokazów w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W sobotę (6.08) w bloku Fashion Now będzie można obejrzeć prace Mileny Orzechowskiej Mood z Warszawy, Godis z Odessy, kolekcję Sax35th by Alicja Czarniecka i Agnieszki Oleńskiej z Białegostoku. O godz. 19.00 zostanie wręczony Diament Mody. To nagroda dla najwybitniejszych twórców, mających największy wkład w polskie wzornictwo, tworzenie polskiej mody i jej promocję. W bloku Fashion Stars swoje kolekcje zaprezentują: Michał Starost z Gdańska oraz Ivana Pilja z Belgradu. Zaplanowano też spotkanie z Jerzym Antkowiakiem, który opowie o Jadwidze Grabowskiej, plenerowy pokaz filmu "Saint Laurent" oraz after party i pokaz kolekcji Magdaleny Siemieńczuk.

W niedzielę (7.08) finał imprezy. W bloku Fashion Stars zaprezentują się Kapsamun z Odessy i Jacob Birge Vision z Warszawy. Specjalną gwiazdą będzie Mariusz Przybylski z Warszawy.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Program: Fashionable East Fashion Week Białystok 2016

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1712 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39