Wybierz się w muzyczną podróż z Białegostoku prosto do USA!

2024.02.15 19:08
Miłośnicy wyjątkowych brzmień powinni się wybrać do Famy.
PUHOVSKY zabierze wszystkich w muzyczną podróż, która dla niego samego stała się źródłem ogromnej inspiracji. Będzie też można podziwiać fotografie oraz wysłuchać opowieści z podróży.
Wybierz się w muzyczną podróż z Białegostoku prosto do USA!
Fot: Materiały organizatora

W piątek (16.02) w ramach najbliższego koncertu Blues Fama odbędzie się koncert "Puchowski nad Missisipi"

PUHOVSKY, a właściwie Romek Puchowski, to wszechstronny artysta muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów i producent. Posiada umiejętności w grze na gitarze DOBRO, slide, gitarze akustycznej i basowej oraz pełni rolę DJ-a. Jego główne nurty stylistyczne to alternatywa, Delta Blues i indie folk. Przez lata tworzy nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie, które powstają w inspiracji archetypicznym bluesem. Jego talent i zaangażowanie przyniosły mu miano "Gitarzysty roku" w plebiscycie Blues Top w 2018 roku. Kompozycje PUHOVSKY'ego odnoszą sukcesy na międzynarodowych konkursach songwriterskich w Stanach Zjednoczonych, a jego dyskografia obejmuje łącznie siedem pozycji.

W ramach koncertu Blues Fama PUHOVSKY zabierze uczestników w podróż przez Deltę Missisipi, ukazując ją z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa. Artysta już kilka lat temu koncertował w Memphis, na słynnej Beale Street. Przemierzał również Deltę Missisipi – od Memphis po Nowy Orlean. Podczas swojej kompozytorskiej podróży stworzył zupełnie nowe pieśni na kolejny solowy album. Poszukiwał "śladów" takich ikon jak Charley Patton, Son House czy sam Robert Johnson, odwiedzając m.in. Clarksdale, Lula, Tunica, Friars Point, Vicksburg czy Hazelhurst. Ta podróż stała się dla niego inspiracją, której szukał.Więcej informacji: Blues Fama: Puchowski nad Missisipi

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1234 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39