Wybitny dyrygent poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę OiFP. Co w programie?

2024.03.04 16:07
Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej już niebawem wystąpi uznany polski dyrygent Zbigniew Graca. Maestro poprowadzi Orkiestrę OiFP w ramach koncertu z okazji obchodów 70. rocznicy urodzin oraz 40. rocznicy jego pracy artystycznej.
Wybitny dyrygent poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę OiFP. Co w programie?
Fot: Materiały organizatora

70-lecie urodzin i 40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Gracy odbędzie się w piątek (8 marca) w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

70-lecie urodzin i 40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Gracy

Z okazji 70. urodzin oraz 40. rocznicy pracy artystycznej wybitnego dyrygenta Zbigniewa Gracy, na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert, w ramach którego Maestro osobiście poprowadzi Orkiestrę OiFP. Na scenie wystąpi również flecistka Kinga Pancerz. Tego wieczoru będzie można usłyszeć Uwerturę do opery "Włoszka" w Algierze G. Rossiniego, Koncert fletowy d-moll C.P.E. Bacha oraz I Symfonię B-dur op. 38 Wiosenną R. Schumanna.

Zbigniew Graca jest uznanym polskim dyrygentem o bogatym dorobku artystycznym. Swoją edukację muzyczną rozpoczął już w wieku 6 lat, natomiast studia podjął w warszawskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem wybitnych mistrzów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego talent został doceniony przez liczne nagrody w konkursach dyrygenckich. Przez wiele lat pracował z orkiestrami w Polsce i za granicą, pełniąc funkcje koncertmistrza, dyrygenta oraz dyrektora artystycznego w cenionych instytucjach muzycznych. Zbigniew Graca jest również znany z licznych koncertów w niemal wszystkich krajach Europy. Jego działalność koncertowa została uwieczniona zarówno na nagraniach archiwalnych, jak i płytach.

Więcej informacji: 70-lecie urodzin i 40-lecie pracy artystycznej Zbigniewa Gracy

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1241 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39