Wybory do PE. Adam Andruszkiewicz rozpoczyna kampanię

2024.05.15 12:09
Poseł Adam Andruszkiewicz we wtorek (14.05) oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Podczas spotkania w biurze poselskim w Białymstoku, wspierał go europoseł Krzysztof Jurgiel.
Wybory do PE. Adam Andruszkiewicz rozpoczyna kampanię
Fot: archiwum PUW
Adam Andruszkiewicz rozpoczął kampanie

Kampania oficjalnie rozpoczęta

Poseł Adam Andruszkiewicz oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego, kładąc nacisk na swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz cele na przyszłość. Jako kandydat zajmuje trzecie miejsce na liście PiS w okręgu wyborczym nr 3.

W trakcie inauguracji kampanii, Andruszkiewicz podkreślił swoje doświadczenie jako byłego ministra w rządzie. Powiedział, że umie pozyskiwać środki dla regionu. W swoim przemówieniu zwrócił się do mieszkańców województwa podlaskiego, apelując o ich wsparcie i zaufanie jako kandydata z tej ziemi.

Jednocześnie wyraził swoje stanowisko w kluczowych kwestiach, takich jak potencjalne przyjęcie przez Polskę euro, Zielony Ład. Andruszkiewicz jasno zadeklarował swoje przeciwstawienie się tym inicjatywom, obiecując, że w Parlamencie Europejskim będzie walczył o interesy Polski, zwłaszcza o środki unijne na rozwój regionu Polski północno-wschodniej.

- Uważamy, że Unia Europejska idzie w złym kierunku. Potrzeba ludzi, którzy twardo i zdecydowanie wyrażać wielu mieszkańców naszego regionu. Przede wszystkim chodzi o przyjęcie paktu migracyjnego, potencjalne przyjęcie waluty euro, czy narzucanie Zielonego Ładu - przekazał kandydat PiS na europosła.

Wybory już 9 czerwca

Posła Andruszkiewicza w wyborach do Parlamentu Europejskiego wspiera europoseł Krzysztof Jurgiel, co stanowi istotne wsparcie dla kandydata. Adam Andruszkiewicz wystartował do Europarlamentu z 3. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Warto zauważyć, że w ramach tej samej partii "jedynką" w okręgu nr 3 został Maciej Wąsik z Warszawy, natomiast drugie miejsce zajmuje Karol Karski z Białegostoku. Ich obecność na liście stanowi ważny element strategii wyborczej partii.

Datą wyborów jest 9 czerwca, co oznacza bliski termin, który wzbudza coraz większe emocje i zainteresowanie społeczne.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

872 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39