Wybory w Mołdawii. Poseł Truskolaski sprawdza ich przebieg

2021.07.11 13:02
Krzysztof Truskolaski z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest obserwatorem wyborów parlamentarnych w Mołdawii.
Wybory w Mołdawii. Poseł Truskolaski sprawdza ich przebieg
Fot: Krzysztof Truskolaski /fb

W Mołdawii rozpoczęły się przedterminowe wybory parlamentarne, w których startuje ponad dwadzieścia sił politycznych. Główna walka toczy się między partiami związanymi z prezydent Maią Sandu i jej oponentem Igorem Dodonem. W niedzielę (11.07) wyborcy udali się do urn.

Poseł na Sejm RP Krzysztof Truskolaski z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest obserwatorem wyborów parlamentarnych.

- Z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jestem obserwatorem wyborów parlamentarnych w Mołdawii. Od samego rana kontrolujemy komisje wyborcze i sprawdzamy przestrzeganie procedur - informuje poseł Krzysztof Truskolaski w mediach społecznościowych.

Oprócz białostockiego posła, do Mołdawii pojechali także posłowie z sejmowej misji obserwacyjnej: Piotr Zgorzelski, Wojciech Kossakowski, Witold Czarnecki, Przemysław Drabek, Konrad Frysztak, Tomasz Głogowski, Andrzej Szlachta i Jan Szopiński.

Natomiast z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE do Mołdawii pojechali: Barbara Bartuś, Agnieszka Pomaska oraz Radosław Fogiel, Joanna Lichocka i Robert Kwiatkowski.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1236 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39