Wycieczka na Islandię 2019. Zaplanuj swoją podróż!

2019.02.28 07:00
Islandia to jeden z kierunków wakacyjnych, do których powinno się dobrze przygotować i wcześniej przemyśleć plan wycieczki. Wśród ogromnej ilości cudów, jakie oferuje nam wyspa, łatwo przeoczyć prawdziwe perełki. Przed przyjazdem musimy zdecydować, czy będzie to wycieczka objazdowa, czy skupienie się na jednym z fragmentów Islandii. Obydwie opcje mają swoje wady i zalety. Dowiedz się, od czego zacząć planowanie wakacji na Islandii.
Wycieczka na Islandię 2019. Zaplanuj swoją podróż!
Fot: Guide to Iceland

4 dni albo tydzień

Choć większość oferowanych na wyspie usług turystycznych zakłada aktywny wypoczynek, to i ci, którzy chcieliby przyjechać tylko po to, by odpocząć, również mogą liczyć na mnóstwo opcji. Chcesz udać się w podróż dookoła Islandii albo zrelaksować w jednym z dziesiątek gorących źródeł? Wypłynąć łodzią na poszukiwanie wielorybów lub odwiedzić piwne spa? A może wykąpać się w mlecznych wodach Błękitnej Laguny? Spędzić kilka godzin w jaskini lodowej lub wulkanie? Tak naprawdę przy dobrym planowaniu możesz zrobić to wszystko za jednym zamachem.

Najważniejsza jest ilość dni, jaką zamierzasz poświęcić na swoje wczasy. Naszym zdaniem na poznanie fragmentu Islandii (np. południa i okolic Reykjaviku) wystarczą cztery dni. Jeśli chciałbyś jednak objechać wyspę dookoła, co gwarantuje naprawdę ogromną paletę wspaniałych doznań, musisz zarezerwować sobie minimum tydzień. Największa na Islandii platforma skupiająca pod sobą setki zaufanych i najlepszych dostawców usług - Guide to Iceland - od lat pomaga milionom turystów z całego świata spędzić na wyspie najlepsze, nordyckie wakacje.

Z przewodnikiem lub samodzielnie

Zastanów się, czy chcesz zatrzymać się w najbardziej na północ wysuniętej stolicy świata i wyjeżdżać z niej co rano, aby zobaczyć lodowce, wodospady oraz pola lawowe, a wieczorem wrócić do roztańczonych klubów Reykjaviku? Ta opcja jest idealna dla tych, którzy nie mają prawa jazdy lub nie chcą wynajmować samochodu i wolą zaufać lokalnym przewodnikom, by w stu procentach rozkoszować się widokami podczas przemieszczania się z miejsca na miejsce. Z Reykjaviku startują codziennie dziesiątki przeróżnych wycieczek, które powinny zaspokoić nawet najbardziej wybrednego turystę.

A może samodzielna wycieczka objazdowa dookoła Islandii jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem? Ten pomysł ma w sobie zawsze nutę przygody, która na Islandii może spotkać Cię dosłownie w każdym momencie: cztery pory roku w jeden dzień, szutrowa droga prowadząca donikąd, odczytywanie mapy, strome podjazdy i urwiska skalne. Wszystko to sprawia, że niemal każdy, kto pierwszy raz prowadzi po Islandii samochód, czuje się jak odkrywca i aktor w filmie przygodowym.

Zimą czy latem

Na koniec wystarczy wybrać odpowiedni miesiąc, w którym zechcesz odwiedzić wyspę. Musisz wiedzieć, że choć na Islandii mówi się, że jest tu tylko lato i zima, to każdy miesiąc ma w sobie coś wyjątkowego. Amatorzy letnich wędrówek powinni wziąć pod uwagę okres od początku czerwca do końca sierpnia. Ci, którzy nie boją się zmoknąć i nie straszne są im niespodziewane opady śniegu i deszczu, mile widziani będą w marcu, kwietniu i maju, a także wrześniu i październiku. Cztery zimowe miesiące zarezerwuj sobie jedynie wtedy, jeśli lubisz mroźne krajobrazy, chłód i zupełnie inny rodzaj piękna, od którego naprawdę łatwo się tu uzależnić.

Pamiętaj, że Islandia jest krajem, w którym zawsze warto szukać, ale i pytać tych, co wiedzą. Unikać brawury, a być odważnym i z pokorą znosić każdą anomalię pogodową, która może zmienić wszystko. I chyba właśnie to, że niczego nie można być do końca pewnym, jest jedną z największych atrakcji wyspy "lodu i ognia".

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

1377 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39