Wycieczka rowerowa. Co wspólnego z Jagiellonią ma pies Kawelin? [WIDEO]

2020.07.18 16:01
Czas na kolejny spacer, a właściwie wycieczkę w ramach letniego cyklu "50 twarzy Białegostoku". Klub Przewodników Turystycznych PTTK zaprasza mieszkańców i turystów na spacer z okazji stulecia Jagiellonii.
Wycieczka rowerowa. Co wspólnego z Jagiellonią ma pies Kawelin? [WIDEO]
Fot: Adam Grabowski
Letnie wycieczki cieszą się dużą popularnością

- Ze względu na wyjątkowość tematu, jak i odległość, jaką mamy do pokonania nasz spacer przyjmie też wyjątkową formę - trasę pokonamy rowerami. Pierwszy prezes Jagiellonii był wszak wielkim miłośnikiem kolarstwa - piszą organizatorzy wycieczki.Uczestnicy przejadą z Bulwarów Kościałkowskiego, przez Park Konstytucji 3 Maja, na ul. Słoneczną, gdzie na Stadionie Miejskim zakończy się wycieczka. Przewodnicy powiedzą m.in.: o tym, co wspólnego z Jagą ma pies Kawelin, jakie pierwotnie barwy miał białostocki klub, jaka niecodzienna sytuacja wydarzyła się w przerwie meczu 21 sierpnia 1921 roku.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę (19.07) o godz. 11.00 i o godz. 15.00. Zbiórka jest organizowana przy pomniku psa Kawelina.

Ze względu na przepisy drogowe i limit osób na zwiedzanie Stadionu liczba miejsc na wycieczce jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w punkcie informacji turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich (czynna codziennie od godz. 10.00 do 18.00).

Ze względu na sytuację epidemiologiczną spacery odbywają się w reżimie sanitarnym (obowiązkowy odstęp 2 m lub zasłanianie ust i nosa).

Spacer odbędzie się w ramach inicjatywy "10 Twarzy Białegostoku", która przyczynia się do promocji miasta, upowszechniając jego markę, dziedzictwo kulturowo-historyczne, a przede wszystkim ukazując je jako miejsce przyjazne mieszkańcom. Akcja potrwa do początku września.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1719 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39