Wydano decyzję ws. budowy kolejnej galerii handlowej

2011.09.30 00:00
W piątek (30.09) magistrat wydał decyzję środowiskową dla nowej galerii handlowej w Białymstoku. To niezbędny dokument, by zacząć kolejne etapy inwestycji. Budynek planowanego centrum ma stanąć naprzeciwko dworca PKS.
Wydano decyzję ws. budowy kolejnej galerii handlowej
Fot: sxc.hu

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia wydawana jest po ocenie oddziaływania na środowisko. Jest to procedura, która ma określić, jakie przyrodnicze skutki może wywołać realizacja danego projektu. Na jej podstawie powstają rozstrzygające decyzje czy wpływ danej inwestycji będzie znaczący dla środowiska.

Wniosek o decyzję środowiskową dla tzw. galerii Copernicus złożono w urzędzie miejskim już w czerwcu. Sprawa jej wydania przeciągała się, ale teraz inwestor ma już zielone światło dla dalszych przygotowań do budowy nowego centrum handlowego. Planuje ją spółka Kopernik Development powołana przez dużą austriacką firmę Warimpex.

Razem z gmachem galerii, której powierzchnia handlowa i rozrywkowa ma sięgać 25 tys. metrów kwadratowych, na ul. Bohaterów Monte Cassino powstanie niezbędna infrastruktura towarzysząca, parking wielopoziomowy, drogi dojazdowe i fragmenty zieleni.

O budowie "Copernicusa" mówi się w Białymstoku od kilku lat. Sprawa wydłużała się, m.in. z powodu nieścisłości w planie zagospodarowania przestrzennego, którym objęte są tereny pod tę inwestycję. Według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie inwestora, Galaxy Plaza Shopping Centre Białystok miałaby powstać w 2013 r.

To nie jedyna galeria handlowa, która planowana jest w naszym mieście. Firma Strus przygotowuje centrum handlowo-rozrywkowe wraz z hotelem przy zbiegu ulic Sienkiewicza i Jurowieckiej. W przyszłym tygodniu poznamy szczegóły tej inwestycji. Natomiast na razie nie wiadomo czy powstanie zapowiadana galeria Jagiellonii.

E.S.

945 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39