Wydłuża się przetarg na obsługę BiKeRów. Kiedy wystartują?

2020.02.07 18:13
W piątek (7.02) miało nastąpić otwarcie ofert w przetargu na obsługę, zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację BiKeRów. Termin ten jednak przełożono.
Wydłuża się przetarg na obsługę BiKeRów. Kiedy wystartują?
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Oferty w przetargu na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację systemu BiKeR Białostocka Komunikacja Rowerowa można składać jeszcze przez dwa następne tygodnie. Termin wydłużono, bo pojawiły się pytania od potencjalnych wykonawców oraz wprowadzono kosmetyczne zmiany w ogłoszeniu przetargowym. Otwarcie ofert odbędzie się 21 lutego.

Umowa z firmą, podobnie jak w poprzednich przetargach, ma obowiązywać trzy sezony: 2020, 2021 i 2022 roku. Jej podstawowe zasady nie zmienią się. Teraz w specyfikacji istotnych warunków zamówienia znalazł się zapis o możliwości powiększenia systemu o kolejne 6 stacji i 60 rowerów. Mają pojawić się też dodatkowe rowerki dla dzieci. Miasto ponadto zastrzegło możliwość działania systemu w gminach ościennych i możliwość uruchomienia systemu przed sezonem. BiKeR-y generalnie mają funkcjonować od 1 kwietnia do 30 listopada. Ewentualne przyspieszenie dotyczyłoby sytuacji, gdy pogoda dopisuje i w związku z tym rowerami można byłoby jeździć już w marcu.

Pomimo przedłużenia czasu na wybór operatora BiKeRów w tej chwili raczej nie trzeba obawiać się opóźnienia ich startu - terminu rozpoczęcia sezonu 2020 w ogłoszeniu przetargowym nie zmieniono.

Do tej pory system białostockich rowerów miejskich obsługiwała międzynarodowa firma NextBike.

W budżecie Białegostoku na 2020 r. na obsługę rowerów miejskich zarezerwowano kwotę 2,5 mln zł.

Białostocka komunikacja rowerowa działa od 2014 r. Oprócz stolicy województwa obejmuje także gminy Choroszcz, Supraśl i Juchnowiec Kościelny. Liczy w sumie 650 rowerów na 64 stacjach.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1015 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39