Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia habilitacyjne

2015.11.04 00:00
Na Wydziale Fizyki będą nadawane stopnie doktora habilitowanego nauk fizycznych w dyscyplinie fizyka. W sumie Uniwersytet w Białymstoku ma już kilka takich uprawnień.
Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia habilitacyjne
Fot: UwB
Wydział Fizyki UwB uzyskał uprawnienia habilitacyjne

Uprawnienia habilitacyjne są istotne dla każdej uczelni, bowiem wzmacniają jej pozycję naukową.
- Dzięki temu stajemy się bardziej samodzielni. Jesteśmy uprawnieni do przeprowadzenia postępowań habilitacyjnych oraz występowania o nadanie tytułu naukowego profesora – cieszy się prof. Eugeniusz Żukowski, dziekan Wydziału Fizyki. - Priorytetowym zadaniem jest jednak otwarcie na wydziale studiów III stopnia – studiów doktoranckich z fizyki. Mamy zapytania z zagranicznych jednostek naukowo-badawczych, z którymi współpracujemy, o możliwość odbywania tych studiów w Białymstoku – dodaje.

Uczelnia mająca uprawnienia habilitacyjne może samodzielnie otwierać nowe kierunki studiów licencjackich i magisterskich.

Wydział Fizyki Uniwersytetu w Białymstoku istnieje od 2007 roku. Aktualnie składa się z 3 pracowni studenckich, 5 zakładów naukowych praz pracowni usługowych – elektronicznej oraz mechanicznej.

Do tej pory uprawnienia habilitacyjne na UwB miały: Wydział Biologiczno-Chemiczny, Wydział Ekonomii i Zarządzania, Wydział Historyczno-Socjologiczny oraz Wydział Prawa.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1434 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39