Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych na UwB przestaje istnieć. Będą nowości

2023.09.05 10:44
1 września zmieniła się struktura organizacyjna Uniwersytetu w Białymstoku. Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych został zlikwidowany. Pojawiły się zaś dwie nowości.
Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych na UwB przestaje istnieć. Będą nowości
Fot: UwB/D.Duniewski

Spore zmiany czekają niektórych studentów Uniwersytetu w Białymstoku. Od 1 września Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych przestał istnieć. Na jego miejscu pojawiły się jednak dwie nowości: Wydział Historii oraz Wydział Stosunków Międzynarodowych.

Wydział Historii mieści się w uniwersyteckim gmachu przy pl. Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1. Składa się z katedry Historii Kultury i Historii Struktur Demograficznych, Gospodarczych i Religijnych. Jak podaje uczelnia, działa tu także Centrum Badań Struktur Społecznych i Gospodarczych Przednowoczesnej Europy Środkowo-Wschodniej. Wydział ma w swojej ofercie dwa kierunki studiów: historię (studia I i II stopnia) oraz studia wschodnie (studia I stopnia). Dziekanem nowej jednostki został r hab. Tomasz Mojsik, prof. UwB.

Z kolei Wydział Stosunków Międzynarodowych będzie się mieścić w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1K. Dziekanat nowej jednostki znajduje się w budynku Wydziału Chemii i składa się z trzech Katedr: Amerykanistyki i Dyplomacji, Badań Wschodnich i Międzynarodowych Stosunków Politycznych oraz Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa. Wydział oferuje kierunek stosunki międzynarodowe na studiach I i II stopnia. Dziekanem Wydziału jest dr hab. Adam R. Bartnicki.

Decyzję o utworzeniu dwóch wydziałów podjął rektor UwB. Pomysł zyskał pozytywną opinię senatu uczelni.

Obecnie na UwB kształci się prawie 9 tys. studentów, doktorantów i uczestników studiów podyplomowych,, co sprawia, że jest to największa uczelnia w północno-wschodniej.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1390 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39