Wydział Inżynierii Zarządzania PB świętuje 30. urodziny [ZDJĘCIA]

2023.06.21 20:18
W dniach 21-22 czerwca Politechnika Białostocka świętuje 30-lecie Wydziału Inżynierii Zarządzania. W środę uczelnia zorganizowała sympozjum akademicko-biznesowe: Inżynieria zarządzania – nauka i praktyka w zrównoważonym rozwoju kraju i regionu.
Wydział Inżynierii Zarządzania PB świętuje 30. urodziny [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn
Artur Gawryluk, prezes BiałystokOnline.pl otrzymał nagrodę w kategorii "Przedsiębiorca"

Świętowanie rozpoczęte

Zarówno studenci, jak i firmy oraz instytucje z regionu, wspólnie świętują urodziny wydziału, który kształci zarówno specjalistów od zarządzania, produkcji, logistyki, rekreacji, czy też finansów i rachunkowości.

- Przez te 30 lat pracowaliśmy na swój dobry wizerunek i mam wrażenie, że nam się udało. Wydział Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej rozwija się niezwykle dynamicznie. Jesteśmy rozpoznawalni na mapie Polski, ale także poza granicami kraju. Kształcimy na bardzo ciekawych kierunkach i nasza oferta cieszy się niezmienną popularnością wśród studentów. Co istotne, jakość naszego kształcenia potwierdzają również przedsiębiorcy, którzy doceniają umiejętności naszych absolwentów – informuje dr hab. inż. Katarzyna Halicka, prof. PB, dziekan Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

- To, co wydział wypracował przez 30 lat to potencjał, który stanowi o tym, że sky is the limit. Szczególne podziękowania i gratulacje składam wszystkim dziekanom Wydziału, bo to efekt Waszej pracy i starań w jedynym słusznym i wartościowym kierunku - mówi rektorka Politechniki Białostockiej dr hab. Marta Kosior-Kazberuk.

30 lat minęło

W 1990 r. przy Wydziale Budownictwa PB powołano Podyplomowe Studium Organizacji i Zarządzania. Uczelnia dysponowała odpowiednią infrastrukturą (salami wykładowymi, laboratoriami, bibliotekami) oraz przygotowaną kadrą naukowo-dydaktyczną umożliwiającą kształcenie w zakresie zarządzania i marketingu. Istniejący w strukturach uczelni Zakład Nauk Społecznych przekształcono w 1991 r. w Katedrę Nauk Ekonomicznych i Społecznych, a 21 stycznia 1993 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało zgodę na utworzenie Instytutu Zarządzania i Marketingu.

Pierwsi studenci rozpoczęli zajęcia na poziomie licencjackim w roku akademickim 1993/1994. Pięć lat później Instytut otrzymał zgodę na prowadzenie studiów magisterskich. Wydział Zarządzania PB utworzono w 2001 r., w wyniku przekształcenia istniejącego od 1993 r. Instytutu Zarządzania i Marketingu. Na mocy zarządzenia Rektora Politechniki Białostockiej, od dnia 25 września 2017 r. Wydział funkcjonuje pod nazwą Wydział Inżynierii Zarządzania (WIZ).

Na Wydziale Inżynierii Zarządzania zatrudnionych jest 97 pracowników naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych. Obecnie jest on drugim pod względem liczby studentów wydziałem Politechniki Białostockiej. Łącznie na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w roku akademickim 2022/2023 kształci ponad 1300 studentów na sześciu kierunkach studiów. Studia na Wydziale ukończyło dotychczas ponad 17 tys. absolwentów.

Statuetki powędrowały także do absolwentów

Wydział zadbał o bardzo zróżnicowaną ofertę atrakcji podczas jubileuszu 30. urodzin. Pierwszy dzień dedykowany był tematyce biznesowej oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Wynika to z bliskich relacji z przedsiębiorcami, którzy mają wpływ na program kształcenia realizowany na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Zwieńczeniem pierwszego dnia było niezwykle ciekawe spotkanie dotyczące wzywań, innowacji i potrzeb Przemysłu 4.0 pod nazwą: Społeczeństwo i Gospodarka 5.0.

Podczas urodzin WIZ zostali również uhonorowani zasłużeni pracownicy. Statuetki otrzymali także absolwenci, którzy swoimi osiągnięciami mogą inspirować młodzież. Nauka i ciężka praca to przecież klucz do sukcesu.

Artur Gawryluk, prezes BiałystokOnline Sp. z o.o., został uhonorowany statuetką w kategorii "Przedsiębiorca" podczas konkursu Wyjątkowy Absolwent. Jest on absolwentem pierwszego rocznika, który rozpoczął naukę na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Jego osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości zostały docenione i wyróżnione przez kapitułę konkursu. Statuetka jest wyrazem uznania dla sukcesów i zaangażowania Artura Gawryluka w rozwijanie własnego biznesu oraz wkładu w lokalną społeczność.

Dzień dla studentów

Drugi dzień (22.06) jubileuszowych obchodów będzie poświęcony wyłącznie studentom. Zaplanowano rozmowy i warsztaty dotyczące rozwoju i kariery zawodowej. Eksperci podpowiedzą studentom, jak wykorzystywać swoje praktyczne umiejętności, budować markę w oczach pracodawcy i obrać właściwą strategię poszukiwania pracy. Dodatkowymi atrakcjami będzie Turniej Szachowy o Puchar Dziekan WIZ PB, gra terenowa "Offroad kampus", pokaz robota i klocków lego, a także symulator dachowania.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1289 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39