Wygodniejsze dojazdy do domów zyskają jeszcze mieszkańcy osiedli Mickiewicza i Skorupy

2017.03.22 09:09
Mickiewicza i Skorupy - to kolejne osiedla, gdzie wyremontowane zostaną drogi dojazdowe do domów. Mieszkańcy z pewnością się z tego ucieszą, choć w trakcie prac budowlanych będą musieli się nieco pomęczyć.
Wygodniejsze dojazdy do domów zyskają jeszcze mieszkańcy osiedli Mickiewicza i Skorupy
Fot: UM Białystok / Marcin Jakowiak

Od jakiegoś czasu nie ma tygodnia, byśmy nie ogłaszali remontów kolejnych ulic. Tym razem nową nawierzchnię będą miały drogi na osiedlach Mickiewicza i Skorupy. Najnowszy przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowej przebudowy ul. Uroczej (od ul. Romantycznej do Księżycowej) oraz budowy ul. Wołyńskiej (od ul. Nowowarszawskiej do Warmińskiej). W pierwszym przypadku prace obejmą przebudowę jezdni, chodników, zjazdów i oświetlenia ulicznego, zaś w drugim - budowę jezdni, chodników z kostki betonowej, zjazdów i kanalizacji deszczowej.

Zaprojektowana zostanie także ślepa ulica od ul. Zwierzynieckiej na działce nr 786. W tym miejscu zaplanowano budowę drogi zarówno dla pieszych, jak i samochodów, kanalizacji deszczowej, a także nowego oświetlenia ulicznego.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 24 kwietnia. Następnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na realizację tych prac, a planowany termin ich zakończenia to koniec 2018 r.

– W tym roku zaplanowaliśmy prawie 50 tego typu inwestycji, których łączna szacunkowa wartość to blisko 47 mln zł. Długość przebudowanych ulic przekroczy 16 km – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Więcej informacji o planowanych inwestycjach osiedlowych można znaleźć na stronie www.bialystok.pl w zakładce "Drogi i Inwestycje".

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39