Wygraj zaproszenia do Białostockiego Teatru Lalek [KONKURS]

2017.06.12 14:50
"Kandyd, czyli Optymizm" oraz "Robot i Motylek" - zaproszenia na te dwa spektakle rozdajemy w dzisiejszych konkursach.
Wygraj zaproszenia do Białostockiego Teatru Lalek [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński
W repertuarze jest spektakl "Kandyd, czyli Optymizm"

"Kandyd, czyli Optymizm" to powiastka filozoficzna z połowy XVIII w. Wolter nie odważył się podpisać jej swoim imieniem. Wywołała eksplozję, która dla wielu drukarzy i kolporterów zakończyła się tragicznie - jedno z najwspanialszych dzieł literatury francuskiej zostało spalone ręką kata w roku 1759 w Genewie. Losy głównego bohatera - naiwnego i ciekawego świata Kandyda - pokazane są na tle wielkich wydarzeń historycznych (wojna siedmioletnia, trzęsienie ziemi w Lizbonie, szalejąca inkwizycja).

Pomimo marionetkowości bohaterów, komicznych przypadków, nieprawdopodobnych zwrotów akcji, losy wolterowskich postaci, ich doświadczenia, tułaczka, wywołują skojarzenia z brakiem tolerancji i gwałtem dzisiejszego świata. Lekka filozoficzna powiastka nie traci nic ze swojej dawnej ostrości i wydaje się nadal aktualna i groźna.

Drugim tytułem jest "Robot i Motylek" - przedstawienie o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym i ulotnym pięknie, które warto w porę dostrzec. Spektakl powstał na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę Vytautė Žilinskaitė. To opowieść o robocie, który zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata - w motylku. Dzięki krótkiej znajomości mechaniczny bohater odkrywa prawdziwe uczucia, takie jak miłość, empatia, przywiązanie, ale również i strach, i żal... Przedstawienie poprzez interaktywny charakter zaprasza dzieci do bezpośredniego udziału w przygodach sympatycznego robota i jego przyjaciół.

Wygraj bilety: Konkursy

Repertuar Białostockiego Teatru Lalek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1188 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39