Wygrali sparing 4:3. Teraz pora na ligę

2018.08.05 10:18
Olimpia Zambrów ma za sobą ostatni mecz kontrolny przed startem nowego sezonu. W sobotę (4.08) podlaski III-ligowiec zmierzył się z Warmią Grajewo i pojedynek ten wygrał w stosunku 4:3.
Fot: olimpiazambrow.net

Mieszane odczucia może mieć trener zambrowian na chwilę przed rozpoczęciem piłkarskiego sezonu 2018/2019. Z jednej strony Olimpia pokazała ogromny potencjał w ofensywie, a z drugiej uwidocznił się kłopot dotyczący formacji obronnej. Ta nie stanowi jeszcze monolitu.

Strzelanie na stadionie miejskim w Zambrowie rozpoczął Kamil Jackiewicz. Następnie na 2:0 dla gospodarzy podwyższył Kamil Zalewski, po czym ten sam zawodnik wykorzystał rzut karny. Na przerwę Olimpia schodziła więc, prowadząc aż 3:0.

Chwilę po wznowieniu gry padł kolejny gol dla III-ligowca. Tym razem skutecznym uderzeniem popisał się Patryk Wojtylak.

Wydawało się więc, że Olimpia okres gier sparingowych zakończy we wspaniałym stylu, ale wtedy do głosu doszli rywale. Najpierw do siatki trafił Rafał Kozikowski, potem dwukrotnie uczynił to Marcin Mikucki, przez co końcowy rezultat nie był już dla podopiecznym Artura Woronieckiego tak korzystny. Ostatnie 20-30 minut to dla szkoleniowca zambrowian potężny materiał do analizy.

Olimpia rozgrywki ligowe zainauguruje w sobotę (11.08) o godz. 17.00 domowym meczem z Huraganem Morąg.

Olimpia Zambrów - Warmia Grajewo 4:3 (3:0)
Bramki: Kamil Jackiewicz 18, Kamil Zalewski 27, 40k, Patryk Wojtylak 47 - Rafał Kozikowski 69, Marcin Mikucki 73, 84