Wyjątkowa uczta. Pokaz filmów z kultowego festiwalu

2019.11.08 12:00
Niedługo odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka, ale na kilka tygodni przed imprezą DKF "GAG" zaprasza na wyjątkową ucztę.
Wyjątkowa uczta. Pokaz filmów z kultowego festiwalu
Kadr z filmu "Acid rain"

Będzie można obejrzeć najlepsze krótkie metraże z kultowego festiwalu Sundance, który od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców.

Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe – w selekcji są filmy dokumentalne, fabularne i animacje, w tym sensacja tegorocznego Sundance: hipnotyzująca polska animacja "Acid Rain", która podbiła serca widzów i krytyków na całym świecie i ciągle zdobywa nagrody!

Od wielu lat Festiwal Sundance traktuje filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

W programie pokazu jest 6 tytułów, m.in. produkcje z Estonii, Kanady, Hongkongu i Stanów Zjednoczonych.

Pokaz odbędzie się w sobotę (9.11) o godz. 18.30.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka jest imprezą otwartą i bez granic, szanującą odmienność oraz różnorodność tak charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, miejscem spotkań twórców otwartych na świat, ludzi, posiadających poczucie humoru oraz ceniących naturę i jej wytwory. Festiwal stara się być platformą wymiany nowoczesnych idei i myśli, która umożliwia kreatywne spotkania twórców z Wschodu i Zachodu.

Zobacz też: Before Żubroffki: Sundance Shorts 2019

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1470 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39