Wyjazdowe posiedzenie rządu w Białymstoku. Politycy rozmawiają o wschodniej granicy

2024.06.10 15:37
W poniedziałek (10 czerwca) rozpoczęło się posiedzenie rządu w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wśród tematów zaplanowanych na niecodzienne posiedzenie rady ministrów mają znaleźć się "Tarcza Wschód" oraz sytuacja na wschodniej granicy.
Wyjazdowe posiedzenie rządu w Białymstoku. Politycy rozmawiają o wschodniej granicy
Fot: Kancelaria Premiera FB

Obrady rozpoczęły się o godz. 14.00.

Zgodnie z zapowiedziami Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, podczas posiedzenia w Białymstoku, rząd rozpatrzy projekt uchwały dotyczącej Narodowego Programu Odstraszania i Obrony „Tarcza Wschód”, zainicjowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Premier Tusk przedstawił założenia tego programu 18 maja tego roku.

"Tarcza Wschód" ma obejmować różne systemy wykrywania i ostrzegania, wysunięte bazy, węzły logistyczne, umocnienia oraz systemy antydronowe, mające na celu wzmocnienie potencjału polskich sił zbrojnych. Przemieszczenie się mają przeciwnikowi utrudnić nie tylko stałe zapory i umocnienia, ale także te naturalne, jak lasy i bagna.

Rząd zajmie się również projektem uchwały dotyczącej sytuacji na wschodniej granicy Polski, zgłoszonym przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Podczas spotkania omówiony zostanie projekt założeń budżetu państwa na 2025 rok. W planach rządu jest również przedstawienie propozycji wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz minimalnej stawki godzinowej na rok 2025.

W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbędzie się też posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl
1270 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39