Wyjazdowe punkty szczepień. Tylko dla obłożnie chorych

2021.02.24 11:39
Osoby, które nie są w stanie, ze względu na chorobę, samodzielnie przyjechać na szczepienie przeciw COVID-19 oraz ci, którzy z uwagi na odczuwane dolegliwości nie skorzystają z samorządowego transportu, mogą liczyć na wizytę pracowników z wyjazdowego punktu szczepień.
Wyjazdowe punkty szczepień. Tylko dla obłożnie chorych
Fot: pixabay.com

Specjalne wyjazdowe punkty szczepień dotrą do pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepionki w punkcie stacjonarnym ani też skorzystać z transportu zorganizowanego przez samorząd.

- W naborze, który POW NFZ zakończył w lutym, wyłoniono 5 zespołów wyjazdowych utworzonych przez 4 podmioty, by zabezpieczyć wszystkie subregiony województwa podlaskiego - mówi Beata Leszczyńska, rzecznik prasowy Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Szczepieniami pacjentów z subregionu białostockiego (powiat siemiatycki, hajnowski, bielski, moniecki, sokólski, białostocki, miasto Białystok) zajmą się Revita Centrum Medyczne oraz Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.

Pacjentów z subregionu łomżyńskiego (powiat grajewski, kolneński, zambrowski, wysokomazowiecki, łomżyński, miasto Łomża) będą obsługiwały zespoły utworzone przez Szpital Ogólny w Kolnie i Revita Centrum Medyczne.

Natomiast chorzy z północy regionu (powiat augustowski, sejneński, suwalski, miasto Suwałki) będą szczepieni w domach przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Paliatywnej w Suwałkach.

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień, wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ. W tym przypadku nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989.

Kiedy pacjent lub jego opiekun skontaktują się z punktem wyjazdowym, ten skieruje taką osbę lub opiekuna w pierwszej kolejności do POZ/pielęgniarki opieki długoterminowej, ponieważ to właśnie lekarz POZ lub pielęgniarka opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1541 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39