Wyłączone oświetlenie, zwężenie jezdni i zmiany w BKM, czyli kolejne utrudnienia

2023.06.03 12:38
Białostoczanie od przyszłego tygodnia będą musieli zmierzyć się z kolejnymi utrudnieniami. Sprawdzamy, gdzie i kiedy wystąpią.
Wyłączone oświetlenie, zwężenie jezdni i zmiany w BKM, czyli kolejne utrudnienia
Fot: Malwina Witkowska

Od poniedziałku (5.06) na ulicach: Chmielowej i Szyszkowej w Białymstoku, w związku z koniecznością przebudowy sieci elektroenergetycznej zostanie wyłączone oświetlenie uliczne, do momentu wybudowania nowej linii oświetleniowej. Utrudnienia związane są z realizacją inwestycji, jaką jest budowa ulic Chmielowej i Szyszkowej w Białymstoku wraz z budową/przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej.

Również w poniedziałek, o godz. 8.00 rozpoczną się utrudnienia w ruchu drogowym na ulicach: Marii Curie-Skłodowskiej i Legionowej.

W przypadku ul. Marii Curie-Skłodowskiej - przed skrzyżowaniem z ulicą Legionową, jadąc w kierunku sklepu Central, ulica zostanie zawężona do jednego pasa ruchu, z którego możliwa będzie jazda na wprost oraz skręt w prawo. Z kolei na ul. Legionowej – przed skrzyżowaniem z ul. Marii Curie-Skłodowskiej, jadąc w kierunku placu Branickich, z ruchu zostanie wyłączony jeden z pasów przeznaczonych do jazdy na wprost. Ponadto na ul. Legionowej, za skrzyżowaniem z ul. Marii Curie-Skłodowskiej, w rejonie budynku Sądu Okręgowego, zostanie wyłączone z ruchu przejście dla pieszych, a piesi kierowani będą na drugą stronę ulicy. Utrudnienia potrwają do 22 czerwca.

Utrudnienia te związane są z przebudową sieci cieplnej przez firmę ENEA Ciepło Sp. z o.o. W przypadku konieczności wykonania robót dodatkowych wynikłych w trakcie przebudowy termin występowania utrudnień może ulec wydłużeniu.

Zmiany pojawią się także w Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Władze BKM przekazały, że w związku z naprawą sieci ciepłowniczej przy skrzyżowaniu ulic Legionowej i Curie-Skłodowskiej od 5 czerwca nastąpi czasowa zmiana trasy linii nr 8 i 26, które w kierunku Towarowej i os. Białostoczek będą jeździć ulicami: […] Curie-Skłodowskiej – Plac NZS – Liniarskiego – Malmeda – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza i dalej stałymi trasami. Trasa w kierunku Starosielce i os. Nowe Miasto pozostanie bez zmian.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1545 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39