Wylicytuj obrazy podlaskich malarzy. Dochód trafi do Fundacji "Pomóż Im"

2023.04.13 12:28
Do wylicytowania jest 12 obrazów. Autorami są przede wszystkim artyści związani z Podlaskim Instytutem Kultury.
Wylicytuj obrazy podlaskich malarzy. Dochód trafi do Fundacji "Pomóż Im"
Fot: Obraz Stanisława Wesołowskiego
"Suwalski Krajobraz"

W grudniu odbyły się Podlaskie Impresje, czyli licytacje obrazów. Wydarzenie miało miejsce w białostockich Spodkach. Teraz organizatorzy przeprowadzą dodatkową, internetową odsłonę, gdzie na platformie aukcyjnej można wylicytować piękne obrazy podlaskich malarzy, a cały dochód wesprze podopiecznych Fundacji "Pomóż Im".

- Dzieła otrzymaliśmy w darze od rodzimych malarzy. Podlaskie Impresje, jako wydarzenie, odbyły się w grudniu. Część obrazów nam została, a niektóre przekazano do ponownej licytacji, by jeszcze raz pomogły dzieciom. Postanowiliśmy, że wykorzystamy to w okolicach świąt wielkanocnych i zorganizujemy aukcję online. Dzięki uprzejmości platformy OneBid nie ponosimy żadnych kosztów wystawienia dzieł na licytację – mówi Miłosz Karbowski, PR Manager Fundacji "Pomóż Im".

Na platformie pojawiło się 12 obrazów. Autorami są przede wszystkim artyści związani z Podlaskim Instytutem Kultury, głównym organizatorem Podlaskich Impresji.

- Cieszę się ogromnie, że już kolejny raz nasza instytucja, wspólnie ze współpracującymi z nami artystami, może wesprzeć podopiecznych Fundacji "Pomóż Im". Obrazy, które są wystawione w internetowej aukcji charytatywnej, powstały podczas organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury plenerów malarskich. To piękne i wartościowe prace – jest nam miło, że mogą posłużyć wsparciu pięknej inicjatywy. Bardzo dziękuję Fundacji "Pomóż Im" za pracę, zaangażowanie, za dzieło domowego hospicjum i za to, że uczy nas wszystkich pomagać – podkreśla Agnieszka Kurzyna-Zarzecka, p.o. dyrektora Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

Ceny wywoławcze są niskie, w granicach 300-500 zł. Większość dzieł przedstawia rodzime krajobrazy, które można na stałe umieścić na ścianie sypialni czy salonu. Licytowanie jest proste - wystarczy zarejestrować się do aukcji na tej stronie. Licytacja potrwa do 9 maja, do godz. 20.00.

Fundacja "Pomóż im" prowadzi jedyne w regionie domowe hospicjum dziecięce. Drugą najważniejszą działalnością organizacji jest stałe wsparcie Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Fundacja prowadzi też jedyny punkt perinatalnej opieki paliatywnej w województwie podlaskim.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
953 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39