Wymęczone zwycięstwo Polaków. Słupek Świderskiego

2018.03.27 20:47
We wtorkowy (27.03) wieczór młodzieżowa reprezentacja Polski toczyła kolejny bój w ramach eliminacji do mistrzostw Europy. W starciu przeciwko Litwie 27 minut zaliczył piłkarz Jagiellonii Białystok - Karol Świderski.

Skromnym wynikiem 1:0 zakończyło się starcie Polski U-21 z Litwą U-21, które rozegrane zostało na stadionie w Lublinie przy obecności prawie 8 tys. widzów. Wynik nie oddaje jednak przebiegu spotkania. Ekipa prowadzona przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut rywalizacji narzuciła swój styl gry, długimi fragmentami tłamsiła przeciwników, aczkolwiek głęboko cofnięci rywale nie pozwalali na skuteczne sfinalizowanie ataków.

Na szczęście Biało-Czerwonym - po wielu próbach zakończonych niepowodzeniem - w końcu udało się sforsować mur postawiony przez Litwinów. W 78. minucie meczu akcję rozpoczętą przez Karola Świderskiego - po świetnej asyście Kamila Jóźwiaka - na gola zamienił występujący na co dzień w barwach włoskiej Sampdorii Dawid Kownacki.

Napastnik wicemistrzów Polski - który na murawie zameldował się w 63. minucie, zastępując Filipa Jagiełłę - zanotował bardzo dobre wejście. Jagiellończyk nie tylko napędzał poczynania kolegów, ale także sam był bliski zdobycia bramki. Na drodze do szczęścia stanął mu jednak słupek.

Polacy - dzięki ograniu Litwinów - wskoczyli w swojej grupie eliminacyjnej na fotel lidera. Od awansu do mistrzostw Europy dzielą ich już tylko cztery kroki.