Wymień stare gazety lub zeszyty na sadzonki

2013.04.26 00:00
Mieszkańcy Białegostoku i okolic, którzy w najbliższy weekend wezmą udział w wielkiej zbiórce makulatury, zostaną nagrodzeni sadzonkami roślin. Z okazji Dnia Ziemi centra handlowe Auchan mają ekoniespodzianki dla odwiedzających.
Wymień stare gazety lub zeszyty na sadzonki
Fot: sxc.hu

W sobotę, 27 kwietnia w CH Auchan Hetmańska, a w niedzielę, 28 kwietnia w CH Auchan Produkcyjna punktualnie o godz. 10.00 rusza wielka, całodniowa zbiórka makulatury. Pierwsze 200 osób, które przyniesie min. 5 kilogramów niepotrzebnych gazet i papieru, otrzyma sadzonki roślin. Do akcji zbierania makulatury centra handlowe zaprosiły również uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, aby już wśród najmłodszych szerzyć zachowania proekologiczne. Każdy uczeń klasy, która przyniesie najwięcej kilogramów gazet, starych zeszytów i tektury, dostanie atrakcyjną nagrodę. Zbiórka w obydwu galeriach potrwa do godz. 18.00.

- Eko i trendy to już stały punkt naszego kalendarza. W tym roku po raz kolejny zachęcamy okolicznych mieszkańców do świadomego gospodarowania domowymi odpadami – mówi Marlena Brzostowska, menedżer CH Auchan Produkcyjna i Hetmańska. I dodaje, że w zeszłym roku w trakcie dwóch dni zebrano ponad 12 ton makulatury.

W dniu zbiórki w każdej galerii na najmłodszych czekają przedstawienia teatralne o tematyce ekologicznej. Aktorzy teatru dziecięcego wystawią spektakl "Wagary z ekologii", który ma uwrażliwić dzieci na potrzebę dbania o środowisko. Przedstawienie zostanie pokazane w trzech turach o 13.00, 15.00 i 17.00.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
950 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39