Wypadki na Podlasiu

2006.05.15 00:00
Tylko w piątek i sobotę na drogach Podlasia doszło do kilku poważnych wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły, a 12 zostało rannych.

Najtragiczniejsze z nich wydarzyły się wczoraj wieczorem. Około 20.00 niedaleko Dobrzyniewa 29-letni kierowca citroena jadąc prostą drogą zjechał niespodziewanie na lewe pobocze potrącając idącego mężczyznę. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy rannemu. Przybyła do wypadku ekipa ratunkowa z pogotowia stwierdziła zgon 30-letniego mieszkańca gminy Dobrzyniewo. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy i samochodu. Jak ustalono mężczyzna skrył się w pobliskim lesie. Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze odnaleźli citroena, a w nim siedzącego pijanego kierowcę. Mężczyzna był upojony alkoholem do nieprzytomności. Badanie alkomatem wskazało bliski 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Dzisiejszą noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.

Godzinę później na drodze między Mieczami, a Grajewem 24-letni kierowca fiata cinquecento jadąc z czterema pasażerami podjął próbę wyprzedzania forda. Z naprzeciwka jechał inny pojazd. Kierujący fiatem nie miał możliwości zjechania i czołowo zderzył się z mercedesem. Jadący z tyłu ford uderzył na koniec w rozbita dwa auta. Kierowca, który wyprzedzał zginał na miejscu, natomiast jego pasażerowie z ogólnymi potłuczeniami ciała trafili do szpitala. Jadąca fordem kobieta oraz kierowca mercedesa również zostali przewiezieni na badania.
W piątek na ulicy Kopernika w Białymstoku kierujący fiatem potrącił 74-letnią kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Z urazem kręgosłupa i wstrząśnieniem mózgu staruszka trafiła do szpitala. Sprawca wypadku był trzeźwy. Tego samego dnia późnym wieczorem jadący droga numer 8 od strony Suwałk volkswagen czołowo zderzył się z osobowym mercedesem. Jak ustalono kierowca golfa na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem i zjechał na lewy pas. On oraz dwoje jego pasażerów trafiło do szpitala.

Apelujemy do kierowców o rozwagę, rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości i przewidywanie sytuacji na drodze. Brawura i duża prędkość prowadzą do ludzkich tragedii. Wczorajszy wypadek pod Dobrzyniewem po raz kolejny udowodnił, że pijani kierowcy wiozą śmierć. Pijany kierowca to nikt inny jak przestępca na drodze.


674 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39