Dom

Wypożyczalnia sprzętu - alternatywa dla kupna drogich urządzeń

2014.10.17 00:00
Zarówno przy wielkich inwestycjach budowlanych, jak i podczas małych remontów mieszkania potrzebne są odpowiednie narzędzia i maszyny. Coraz więcej firm i osób prywatnych decyduje się na wypożyczenie niezbędnego sprzętu zamiast zakupu.
Wypożyczalnia sprzętu - alternatywa dla kupna drogich urządzeń

Wypożyczenie sprzętu niesie za sobą szereg korzyści, m.in.: płacimy za niego tylko w okresie, gdy naprawdę jest wykorzystywany, a po zakończeniu użytkowania zwracamy go i pozbywamy się kosztów (np. rat za kupioną maszynę, opłat za magazynowanie i serwisowanie). W przypadku dużych firm prowadzących inwestycje w różnych rejonach kraju, wypożyczając sprzęt od lokalnych dostawców, unikamy problemów z jego transportowaniem z jednej inwestycji do drugiej. Ponadto, gdy firma w danym momencie obsługuje wiele inwestycji jednocześnie, może dysponować za małą ilością sprzętu, zatem chwilowo potrzebuje dodatkowych maszyn.

Dla firm

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni, których przybywa na terenie całego kraju. W większości miast wojewódzkich znajdziemy przynajmniej jedną firmę zajmującą się wynajmem sprzętu, a konkurencja wciąż rośnie, szczególnie w skali lokalnej, gdzie pojawia się coraz więcej małych miejscowych wypożyczalni. Największe sieci wypożyczalni, jak np. Ramirent SA, dysponują od kilku do nawet kilkudziesięciu punktów obsługi klienta. W szerokiej ofercie znajdziemy placówki, w których można wynająć wszelkiego rodzaju maszyny ogólnobudowlane, a także specjalistyczne wypożyczalnie dedykowane konkretnej kategorii sprzętów (np. wypożyczalnie rusztowań, wypożyczalnie podnośników itp.) lub przeznaczone określonej grupie klientów (punkty ze sprzętem dla majsterkowiczów, klientów indywidualnych).

Wypożyczalnie zaopatrują place budów nie tylko we wszelkie sprzęty potrzebne do zapewnienia realizacji inwestycji, zaczynając od ciężkich maszyn budowlanych, jak koparki, ładowarki, podnośniki itp., aż po małe elektronarzędzia (zakrętarki, szlifierki, młoty), ale także zabezpieczają je w kwestiach komunalnych dostarczając kontenery stanowiące tymczasowe zakwaterowanie, sanitariaty oraz inne urządzenia niezbędne do sprawnego funkcjonowania w miejscu budowy. Zdecydowanym faworytem w kategorii najchętniej wypożyczanych asortymentów jest sektor kontenerów. Są one potrzebne nawet przy mniejszych remontach, by składować sprzęt, ale mogą służyć także jako przenośne, w pełni wyposażone powierzchnie biurowe.

I do domu

W wypożyczalniach można znaleźć także szereg narzędzi, które przydadzą się przy nawet najmniejszych pracach w domu i ogrodzie, dlatego osoby prywatne z powodzeniem mogą korzystać z oferty prezentowanej przez firmy wynajmujące i zamiast kupować wszystkie niezbędne urządzenia do wiercenia, cięcia czy malowania mogą je wynająć. Jeszcze kilka lat temu takiej możliwości nie było, natomiast obecnie przybywa ofert dedykowanych klientowi indywidualnemu, które z sukcesami rosną w siłę.

Istotną korzyścią przy wynajmie jest fakt, iż w razie awarii sprzętu zostanie nam dostarczone urządzenie zastępcze i, o ile usterka nie wynika z winy wynajmującego, nie poniesiemy żadnych kosztów związanych z naprawą. W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z opiekunem, który nas obsługuje i poinformować go o zaistniałym problemie. W miarę możliwości zapewni on dostarczenie zastępczej maszyny na miejsce budowy i odbierze wadliwy sprzęt, który następnie zostanie odesłany do serwisu.

Także w Białymstoku można znaleźć jedną z takich wypożyczalni. Przy ulicy Traugutta 2 swój oddział ma wspomniana wcześniej firma Ramirent.

- W ofercie wypożyczalni znajduje się zarówno drobny sprzęt do prac w domu czy ogrodzie, jak również ciężki sprzęt do prac budowlanych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - mówi kierownik oddziału Adam Gawryluk.
- Oferujemy drobny sprzęt do prac w ogrodzie i w około domu: kosiarki, wykaszarki można wynająć już od 63 zł za dobę, a małe zagęszczarki już od 82 zł. Naprawdę nie trzeba tego kupować, jeśli potrzebujemy sprzęt na kilka dni. Tym bardziej teraz zapraszamy wszystkich klientów, gdyż wynajmy premiujemy atrakcyjnymi nagrodami - kontynuuje Gawryluk.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1350 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39