Wyprawa 2010 przerwana. Powódź w południowo - wschodniej Francji

2010.06.17 00:00
Wczorajszego poranka, około godz. 7 przyjaciel załogi motocyklowej Dariusz Pezowicz otrzymał niepokojącego sms'a. W wyniku intensywnych deszczy, które kilka dni towarzyszyły ekipie w podróży, południowo-wschodnią Francję opanowała powódź. Motory znalazły się pod wodą.
Wyprawa 2010 przerwana. Powódź w południowo - wschodniej Francji
Fot: Urszula Olechno

- Jesteśmy w miejscowości Frejus w hotelu. Obudziła nas woda, która podchodziła pod łóżka. Wszystkich gości ewakuowano na wyższe piętra. Brak prądu, niedziałające toalety, zaduch. Położyliśmy się na podłodze korytarzy, rzeczy przykryliśmy kocami. zgasło światło ewakuacyjne i nastała ciemność. Woda sięgała aż do schodów pierwszego piętra. Chłopcy poszli sprawdzić co się dzieje na parkingu. Zobaczyli już tylko lusterka zanurzonych w wodzie motorów. Około 9 wyszliśmy przed hotel. Szok. Samochody w wodzie aż po dachy, rozbite telewizory na środku dróg, powalone słupy. Słychać tylko dźwięk przejeżdżających kolumn wozów strażackich i wojskowych oraz przerażający dźwięk nisko latających helikopterów ratunkowych - relacjonuje Ula Olechno.

Około godz. 11 udało się złapać zasięg. Ekipa wysłała kilka smsów do znajomych z prośbą o pomoc w załatwieniu powrotu do kraju, skontaktowanie się z ambasadami. Dariusz Pezowicz w ekspresowym tempie zawiadomił konsulat. Niestety diagnoza motorów okazała się bardzo przykra. Wyprawa 2010 została przerwana. Z przyczyn niezależnych od uczestników, mimo szczerych chęci i dużego zainteresowania akcją pomocy dla Maciusia, żywioł okazał się silniejszy.

Urszula i Mariusz Olechno oraz Agnieszka i Wojtek Wojteccy dziękują wszystkim osobom, które pomogły im w tej trudnej sytuacji. Obecnie czekają w sąsiednim mieście na wiadomości od kierowców, którzy mają przewieźć motory do Polski.

MAG

1400 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39