Wyprawa 2010 w Belgii i Francji

2010.06.09 00:00
Kolejnym etapem podróży załogi motocyklowej była Belgia i Francja. Podróżnicy zwiedzili Antwerpię, Brugię i Gandawę. Ula Olechno relacjonuje wrażenia z trasy.
Wyprawa 2010 w Belgii i Francji
Fot: Urszula Olechno
Brugia i Gandawa to miasta nazywane Wenecją północnej Europy

- Gdy w niedzielę wjechaliśmy do Antwerpii przywitał nas deszcz. Szybki rzut oka na starówkę i wyruszyliśmy na miejsce noclegu. Gospodarze Luc i Maggi przywitali nas regionalną kolacją. Kiełbaski z koniny, krewetki oraz oczywiście frytki z majonezem. Następnego dnia kolejna niespodzianka. W motorze Mariusza kapeć. Na szczęście Luc załatwił nam expresowe łatanie dętki i ruszyliśmy w dalszą drogę. Byliśmy zauroczeni malowniczą Brugią. Miasteczko zwane Wenecją północy połączone jest szeregiem kanałów. Skusiliśmy się na przejażdżkę gondolą. Jest to najlepszy sposób na zwiedzanie Brugii - napisała Ula.

Po południu do ekipy dołączył do brat Mariusza - Piotrek. Przyjechał z Londynu motorem. Będzie towarzyszył Wyprawie 2010 przez 5 dni. W piątkę udali się do Gandawy. Wieczorem gospodarze zaserwowali motocyklistom ślimaki, ostrygi i małże. Panowie byli zachwyceni, a panie dopingowały ich z daleka. Rano ruszyli w stronę Francji.

- Jestem oczarowana malowniczymi miejscowościami. Przepiękna architektura, porośnięta winoroślami, kwitnącymi powojami. Domki jak z bajki. Przez Francję postanowiliśmy nie jeździć autostradami aby jak najwięcej zobaczyć i poczuć klimat kraju - zdradziła Ula.

Na wieczór motocykliści wjechali do Wersalu. Stąd po zwiedzaniu pojadą do Paryża.

MAG

1139 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39