Wysoka porażka jagiellońskich rezerw

2021.06.09 09:44
We wtorkowy (8.06) wieczór Jagiellonia II Białystok rozegrała awansem mecz 36. kolejki piłkarskiej III ligi (gr. I). Rywalem podlaskiego zespołu podczas wyjazdowej potyczki był Znicz Biała Piska, który pokonał Jagę 6:2.

Jagiellonia II Białystok po podziale tabeli na grupę mistrzowską i spadkową rozegrała już 12 spotkań, w których odniosła 2 zwycięstwa i doznała aż 10 porażek. Ostatnia klęska miała miejsce we wtorek. Drugi garnitur Dumy Podlasia, która ma problemy kadrowe, tego dnia mierzył się w delegacji ze Zniczem Biała Piska.

Do przerwy, po golach Huberta Molskiego i Bartosza Giełażyna, Żółto-Czerwoni przegrywali z gospodarzami 0:2, po czym zaraz po zmianie stron Giełażyn ponownie pokonał stojącego między słupkami Jagi Jakuba Jasionka, w efekcie czego Znicz wygrywał już 3:0.

Później podopieczni Wojciecha Kobeszki złapali kontakt z przeciwnikiem, bo na przestrzeni kilku minut celne strzały oddali Patryk Czerech i Michał Kosikowski, jednak liczne proste błędy w defensywie nie pozwoliły rezerwom Jagiellonii sięgnąć we wtorek po jakiekolwiek punkty. W końcowej fazie rywalizacji Znicz jeszcze 3-krotnie zapakował futbolówkę do siatki (hat-tricka skompletował były Jagiellończyk Bartosz Giełażyn), dlatego ostatecznie gospodarze zwyciężyli z drugim garniturem Dumy Podlasia aż 6:2.

Taki wynik oznacza, że białostocka drużyna nie ma już szans na poprawienie swej lokaty w III-ligowej tabeli. Żółto-Czerwoni w sezonie 2020/2021 zajmą miejsce numer 8.

Znicz Biała Piska - Jagiellonia II Białystok 6:2 (2:0)
Bramki: Hubert Molski 36, Bartosz Giełażyn 38, 49k, 90, Dawid Kalinowski 74, Maciej Famulak 87 - Patryk Czerech 51, Michał Kosikowski 55

Jagiellonia II Białystok: Jasionek - Kosikowski, Czerech, Płoszkiewicz, Kosikowski, Huczko (85' Jarosz), Jarmołowicz, Mościcki (72' Tymendorf), Szczygieł (72' Latuszek), Matras, Maciejuk, Wasilewski (78' Żarejko)