Wysokie kary za napad na taksówkarza

2009.11.17 00:00
Białostocki Sąd Apelacyjny skazał we wtorek (17.11), na kary 4,5 roku oraz 5 lat więzienia, dwóch 18-latków za napad na taksówkarza - podaje Polska Agencja Prasowa.

Sąd Okręgowy w Białymstoku kilka miesięcy temu skazał już ich na kary 3 lat i 3,5 roku więzienia za rozbój. Apelacje złożyła zarówno prokuratura, jak i obrońcy skazanych. Sąd Apelacyjny uznał, że kwalifikacja prawna była właściwa, ale wyroki zbyt niskie. Podwyższono więc kary orzeczone w tej sprawie przez sąd pierwszej instancji. Wtorkowe wyroki są prawomocne.

Do napadu doszło przed rokiem. Przestępstwo było zaplanowane - młodzieńcy mieli ukraść, a następnie sprzedać samochód taksówkarza. "Zarobione" w ten sposób pieniądze chcieli przeznaczyć na rozrywki. Nastolatkowie wsiedli do taksówki przy jednej z białostockich galerii handlowych. Kierowcę zaatakowali na obrzeżach miasta - próbowali dusić kablem, po czym uciekli jego mercedesem. Samochód rozbili, a do Białegostoku zabrał ich kolega. Policja zatrzymała ich podczas blokady dróg.

E.S.
582 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39