Wystawa arcydzieł malarstwa z klocków w Alfa Centrum

2022.06.06 12:31
Od poniedziałku (6.06) w Centrum Alfa można oglądać nietypową wystawę. Są to obrazy słynnych artystów, jednak zrobione z klocków konstrukcyjnych.
Wystawa arcydzieł malarstwa z klocków w Alfa Centrum
Kopia obrazu Salvadora Dalego "Trwałość pamięci"

Imponującą pracą na wystawie jest "Hołd Pruski" Jana Matejki, składający się z 73 533 elementów. To największy w Polsce obraz z klocków. Ponadto będzie można podziwiać m.in. takie arcydzieła jak: "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci, "Trwałość Pamięci" Salvadora Dalego, "Dziewczyna z perłą" Johannesa Vermeera, "COVID" Banksy'ego czy "Wielka fala w Kanagawie" Hokusaia Katsushika'ego.

Twórca wystawy odtworzył kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików, a następnie za pomocą tysięcy klocków ręcznie odwzorował ich dzieła. Tak powstała oryginalna wystawa, która w ciekawej formie pokazuje historię sztuki oraz klimat różnych epok.

- Klocki konstrukcyjne to dziś doskonałe narzędzie edukacji, kontaktu z kulturą, poznawania historii sztuki. Dlatego myślę, że ta wystawa może zainteresować niemal wszystkich – niezależnie od wieku. Klocki to coraz częściej pasja już nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie spędzają w ten sposób wolny czas. Nasza ekspozycja pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych - mówi Joanna Uszyńska, regional marketing manager Alfa Centrum. - Wystawa obrazów z klocków to również świetne narzędzie edukacyjne dla szkół. Zapraszamy nauczycieli i uczniów do odwiedzenia wystawy – dodaje.

Wystawa jest zlokalizowana na pasażach Alfa Centrum. Wszystkie obrazy są wyeksponowane jak
w tradycyjnej galerii. Przy każdym z nich znajduje się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych klocków. Za pomocą kodu QR będzie można wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat danego dzieła.

Wystawa będzie dostępna do 30 czerwca. Wstęp jest bezpłatny.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1469 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39