Wystawa artystów z 3 krajów

2019.08.22 11:37
Na wernisaż wystawy Valentinasa Varnasa, Janisa Plivdy i Daniela Gromackiego zaprasza Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce.
Wystawa artystów z 3 krajów
Fot: pixabay.com

Będzie to wystawa prac trzech artystów z Polski, Litwy i Łotwy uprawiających malarstwo pejzażowe.

Jak mówią o sobie: "Trzech artystów, z trzech krajów. Co nas łączy? Pejzaż. Wszyscy jesteśmy wciąż zapatrzeni i niezmiennie zachwyceni przyrodą. Jak na artystów przystało, każdy z nas wypracował swój styl, rozpoznawalny, bardzo osobisty odbiór rzeczywistości. Co jeszcze? Spotykamy się na międzynarodowych plenerach malarskich, gdzie możemy skonfrontować się z malarzami z różnych części świata. Tu nawiązujemy artystyczne przyjaźnie, niektóre bardzo trwałe, niektóre bardzo ulotne".

Jānis Plivda urodził się w 1978 roku w Preiļi. Ukończył Wydział Malarstwa Łotewskiej Akademii Sztuki (2005). W Centrum Technologii Edukacji Ustawicznej w Rezekne otrzymało certyfikat organizacji procesu pedagogicznego i zarządzania (2017). Od 1998 roku regularnie uczestniczy w wystawach i plenerach na Łotwie i poza jej granicami. Jest organizatorem kilku wystaw indywidualnych. Został laureatem konkursu: "Jāzepa Pīgožņa. Łotewska nagroda w dziedzinie malarstwa pejzażowego".

Valentinas Varnas urodził się w Kownie na Litwie. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych w Kownie. W 1985 ukończył Akademię sztuk Pięknych w Wilnie. Od tego czasu pokazuje swoje obrazy na licznych wystawach na Litwie i poza granicami kraju. Od 1999 jest członkiem Stowarzyszenia Artystów Plastyków Litwy. Najchętniej pracuje w technice akwareli, olejnej i rysunku. Jest artystą niezależnym.

Z kolei Daniel Gromacki urodził się w 1981 roku w Hajnówce. Ukończył Wydział Artystyczny i Wydział Humanistyczny UMSC w Lublinie oraz Lubelską Szkołę Sztuki i Projektowania na kierunku Techniki Malarskie i Pozłotnicze. Bierze udział w licznych wystawach i plenerach malarskich. Zajmuje się pracą twórczą i pedagogiczną.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek (23.08) o godz. 17.00 w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce. Wystawa dostępna jest do 30 września.

Zobacz też: Wernisaż wystawy Valentinasa Varnasa, Janisa Plivdy i Daniela Gromackiego

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1577 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39