Dom

Wystawy maszyn i pokaz rękodzieła ludowego. A to wszystko na XI Forum Rolniczym

2019.05.24 10:50
W niedzielę w Janowie (pow. sokólski) już po raz jedenasty odbędzie się Forum Rolnicze. W programie imprezy przewidziane są m.in. wystawy maszyn i urządzeń rolniczych, a także występy artystyczne.
Wystawy maszyn i pokaz rękodzieła ludowego. A to wszystko na XI Forum Rolniczym
Fot: pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne

XI Forum Rolnicze w Janowie

26 maja (niedziela) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbędzie się po raz jedenasty Forum Rolnicze.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 mszą św. w kościele pod wezwaniem św. Jerzego w Janowie. Zaś od godz. 10.00 zaplanowano II Memoriał Szachowy prof. Józefa Marcinkiewicza.

Liczne pokazy i wystawy

Program wydarzenia jest barwny, znalazło się w nim wiele atrakcji, takich jak np. wystawy maszyn i urządzeń rolniczych, występy artystyczne, pokaz rękodzieła ludowego, występy zespołów ludowych, krwiodawstwo.

Nie zabraknie również degustacji potraw regionalnych i licznych konkursów. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach kosmetycznych i warsztatach serowarskich. Dzieci z pewnością ucieszy park rozrywki.

Coś o pszczołach i premiach dla młodych rolników

W godz. od 11.30 do 13.00 zaplanowane są natomiast konferencje i wykłady. Uczestnicy forum będą mogli posłuchać o zakładaniu pasiek, zasadach bioasekuracji w odniesieniu do ASF i grupy ptaków oraz premiach dla młodych rolników i restrukturyzacji małych gospodarstw.

Forum Rolnicze w Janowie z roku na rok cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Miejmy nadzieję, że również w tym roku na to wydarzenie przybędą tłumy osób zainteresowanych tematyką dotyczącą szeroko pojętego rolnictwa.

Zobacz także: XI Forum Rolnicze w Janowie

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1420 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39