Wystawy z audiodeskrypcją. Bezpłatne oprowadzanie

2016.01.13 00:00
Galeria Arsenał wychodzi naprzeciw osobom niewidomym i słabowidzącym. Po wystawach Wiesława Jurkowskiego i Pawła Matyszewskiego organizuje oprowadzanie z audiodeskrypcją.
Wystawy z audiodeskrypcją. Bezpłatne oprowadzanie
Fot: materiały organizatora
Artyści podczas wernisażu w Arsenale

Wiesław Jurkowski to malarz, grafik, scenograf teatrów lalek. Nestor białostockiego środowiska artystycznego. Jego malarstwo jest malarstwem nasyconym znaczeniami i wynikającym z głębokiego namysłu nad otaczającą rzeczywistością. Zarówno we wczesnych, jak i w dużo późniejszych obrazach Jurkowski proponował intrygujące rozwiązania kolorystyczne oraz kompozycyjne. W Arsenale można obejrzeć wystawę "Forma i barwa. Reinterpretacje".

Paweł Matyszewski wprawdzie ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, ale pochodzi z Białegostoku. Na koncie ma wystawy indywidualne (w Warszawie, Poznaniu, Ustce i rodzimym Białymstoku), a także wiele zbiorowych (m.in. w Bielsku-Białej, Warszawie, Krakowie i Toruniu). W Arsenale prezentuje wystawę "Macham ręką".

Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach odbędzie się 14 stycznia o godz. 11.10 oraz 15.30. Za przygotowanie i realizację audiodeskrypcji odpowiadają: Justyna Kołodko Bietkał, Izabela Liżewska, Agnieszka Pawelska i Justyna Zieniuk. Wstęp jest wolny.

Szczegóły: Oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawach w Arsenale

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

884 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39