Wzmocniono granicę z Białorusią. Tak wygląda obecna sytuacja

2023.08.04 12:58
W odpowiedzi na pojawienie się białoruskich śmigłowców w okolicach Białowieży, Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w czwartek (3.08) o wzmocnieniu granicy z Białorusią. Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się także do samego incydentu.
Wzmocniono granicę z Białorusią. Tak wygląda obecna sytuacja
Fot: Piotr Januszewicz/UMWP

Podczas odprawy z żołnierzami Wojska Polskiego na białostockich Krywlanach (3.08), Minister ogłosił wydzielenie dodatkowych sił i środków oraz zwiększenie liczby żołnierzy stacjonujących przy granicy.

Ponadto, Ministerstwo Obrony Narodowej uznało incydent z białoruskimi śmigłowcami za prowokację oraz element działań hybrydowych ze strony Białorusi. Generał Marek Sokołowski przedstawił wykonywane zadania, w tym przegrupowanie śmigłowców z dwóch brygad wojskowych do miejsc, gdzie będą stacjonować, a także zapewnił, że piloci są doświadczeni i gotowi do szybkiej reakcji na ewentualne zagrożenia.

Marszałek województwa Artur Kosicki podkreślił, że te działania Ministerstwa Obrony Narodowej świadczą o kompetencji i odpowiedzialności w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz wszystkich Polaków. W sytuacji, gdy bezpieczeństwo kraju stoi na szali, konkretne i bezkompromisowe działania mają kluczowe znaczenie.

Wzmożenie ochrony granicy z Białorusią ma zapobiec destabilizacji Polski i ochronę jej bezpieczeństwa przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony kraju sąsiadującego. Polska jest gotowa do obrony swojego terytorium i podejmuje konkretne środki w odpowiedzi na sytuację na granicy.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39