Wzmożone kontrole kierowców na rozpoczęcie roku szkolnego

2011.09.02 00:00
1 września, we wszystkich podlaskich powiatach policja prowadziła działania prewencyjno-kontrolne "Trzeźwy poranek" oraz "Bezpieczny Uczeń". Wystarczyły zaledwie 2 godziny, by ujawnić aż 16 osób, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu.
Wzmożone kontrole kierowców na rozpoczęcie roku szkolnego
Fot: KWP Białystok

W czwartek rano w wybranych punktach na terenie każdego powiatu funkcjonariusze z drogówki kontrolowali trzeźwość. W ciągu 2 godzin mundurowi sprawdzili prawie 2700 pojazdów, z których aż 16 kierowców było nietrzeźwych.

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się 30-letni mieszkaniec Krasnopola, który nie mając prawa jazdy przewoził oplem swego 5-letniego syna. Chłopiec siedział na tylnej kanapie bez fotelika i zapiętych pasów bezpieczeństwa. Niechlubnymi rekordzistami działań "Trzeźwy Poranek" okazali się 63-letni kierujący w Białymstoku skuterem, który miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz zatrzymany w Kozińcach 60-letni mężczyzna, który kierował golfem mając blisko 4 promile. Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierowcy za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed sądem.

W ramach działań "Bezpieczny Uczeń" podlascy policjanci ukarali 116 osób za niezapięte pasy bezpieczeństwa, nieprawidłowe przewożenie dzieci, przekroczenie dozwolonej prędkości bądź niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej lub znaków drogowych. Już zapowiadają, że podobne działania z pewnością będą kontynuowane.

E.S.

1791 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39