XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym: Udane starty białostoczan

2016.07.12 08:00
W dniach 9-10 lipca w Olsztynie odbyły się XXX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. Świetnie na Warmii i Mazurach spisali się zawodnicy z Białegostoku.
Fot: Cresovia Białystok

W C1 Seniorek na dystansie 22,4 km złoty medal wywalczyła Sylwia Szczerbińska, z kolei tuż za podium, na miejscu czwartym uplasowała się Natalia Grzywa (obie Cresovia Białystok). W K1 seniorów (25,6 km) wicemistrzem Polski został Paweł Florczak z Dojlid Białystok.

W C1 Juniorek 19,2 km najszybsza była Justyna Dorozińska (Cresovia Białystok). W K1 Juniorek Młodszych 16 km czwarte miejsce zajęła Karolina Korolczuk (Dojlidy Białystok). Blisko podium w kat. Młodzików na dystansie 9,6 km był Sebastian Korol, który zajął miejsce czwarte.

Wśród weteranów (12,8 km) dobrze spisał się Roman Kozłowski. Kajakarz Cresovii wywalczył srebro.

W XXX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w maratonie kajakowym wzięło udział ponad 40 klubów i prawie 300 zawodników i zawodniczek, w tym reprezentanci Niemiec i Litwy. Poza seniorami medale zdobywali też juniorzy, juniorzy młodsi, młodzicy oraz weterani.