Z Białegostoku do mazurskiego uzdrowiska. PKS Nova uruchomiła nowe połączenie

2021.07.09 20:47
PKS Nova uruchomiła nowe połączenie z Białegostoku do malowniczej miejscowości w województwie warmińsko-mazurskim. Ze stolicy Podlasia można udać się także do takich miejscowości jak: Supraśl, Gdańsk, Kruszyniany czy Hajnówka.
Z Białegostoku do mazurskiego uzdrowiska. PKS Nova uruchomiła nowe połączenie
Fot: Malwina Witkowska

Nowa połączenie

W piątek (9.07) Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A. uruchomiła nowe połączenie relacji Białystok - Gołdap.

Wyjazd z Białegostoku jest o godz. 6.45, przyjazd do Gołdapi o godz. 10.28 - podróż trwa 3 godziny i 43 minuty. Powrót z dworca autobusowego w Gołdapi o godz. 13.30, przyjazd do Białegostoku planowany jest na godz. 17.15.

Tym autobusem podróżni dojadą także bezpośrednio do sanatorium i tężni w Gołdapi. Wyjazd z przystanku Gołdap o godz. 10.35, a powrót z sanatorium o godz. 13.15. Autobus z Białegostoku jedzie przez m.in. Dobrzyniewo Duże, Knyszyn, Mońki, Osowiec, Grajewo, Ełk czy Olecko.

Nowa relacja Gołdap - Ełk

PKS Nova wprowadziła także od 5 lipca nowe połączenie z Gołdapi do Ełku.

Gołdap posiada status uzdrowiska. Oferuje m.in. usługi lecznictwa w zakresie schorzeń narządów ruchu, stanów pourazowych, reumatycznych, niektórych chorób kardiologicznych czy układu oddechowego i nerwowego. W 2010 r. Gołdap otrzymał środki na szereg inwestycji uzdrowiskowych, w tym na budowę nad jeziorem dwóch tężni solankowych, które mają pozytywny wpływ na zdrowie.

Gdzie jeszcze można się udać?

Przed nadchodzącym weekendem warto wiedzieć, jakie inne kierunki oferuje PKS Nova. Z Białegostoku można się udać do wielu podlaskich miast i miasteczek, ale i nie tylko.

Oprócz mazurskiej Gołdapi, PKS-em bezpośrednio można dojechać nad morze do Gdańska.

Jeżeli chodzi o podlaskie miejscowości, na wycieczkę można się wybrać do wielu malowniczych miasteczek, jak np. Supraśl, Kruszyniany czy Tykocin. Innymi połączeniami bezpośrednimi ze stolicą Podlasia są m.in.: Hajnówka, Kruszewo, Sokółka, Suraż, Bielsk Podlaski, Czarna Białostocka, Czeremcha, Dąbrowa Białostocka, Goniądz czy Suwałki.

Oprócz powołania nowego połączenia z Białegostoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego na ostatniej sesji sejmiku zdecydował o przywróceniu 9 innych tras. Więcej na ten temat: Zapadła decyzja. Na te trasy wrócą autobusy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1778 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39