Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Sprawdź prognozę pogody na weekend

2023.12.08 07:44
Czeka nas pochmurny i zimny weekend. Z dnia na dzień, temperatura powietrza będzie jednak wzrastać. W sobotę i niedzielę możemy spodziewać się opadów śniegu.
Z dnia na dzień będzie coraz cieplej. Sprawdź prognozę pogody na weekend
Fot: Pixabay

Piątek, 8 grudnia

Synoptycy zapowiadają, że piątek w stolicy województwa podlaskiego, chociaż będzie pochmurny, nie przyniesie nam opadów deszczu ani nowej dostawy śnieżnego puchu. To będzie najzimniejszy dzień w ciągu tego weekendu. Temperatura odczuwalna wyniesie -10°C.

Termometry wskażą maksymalnie -6°C w ciągu dnia i -8°C w nocy.

Towarzyszyć nam dziś będzie lekki, południowo-wschodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1025 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 93 proc. Panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Słońce wzeszło dziś o godzinie 7:27. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:18, a zachód słońca przypada na godzinę 15:10. Dzień potrwa przez 7 godzin i 43 minuty. Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 1:54, a jego zachód zapowiedziano na godzinę 12:54. Noc z piątku na sobotę trwać będzie przez 16 godzin i 17 minut.

Piątek, 8 grudnia to 342. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Kupca.

Swoje imieniny świętują: Maria, Romaryk, Alojzy, Apollo, Boguwola, Edyta, Elfryda, Euchariusz, Euchary, Hildemar, Makary, Marian, Narcyza, Patapiusz, Potapiusz, Marika oraz Świedarg.

Przysłowia na piątek:

"Po suchym grudniu sucha wiosna bywa i pogoda we żniwa";
"Gdyby kiedy w grudniu grzmiało, wiatrów byłoby niemało".


Cytat dnia:

"Tym co zdradza nas najczęściej,nie są ani przy­jaciele, ani wrogowie, ale nasz włas­ny język." - Agnieszka Lisak

Sobota, 9 grudnia

Na sobotę synoptycy przewidują lekkie ocieplenie. Temperatura odczuwalna w naszym mieście wyniesie -7°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Ciemne chmury mogą przynieść nam niewielkie opady śniegu.

Termometry wskażą maksymalnie -2°C w ciągu dnia i -9°C w nocy.
W sobotę wiać będzie południowo-wschodni wiatr, którego porywy osiągać będą prędkość maksymalnie do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1022 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 94 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Słońce wzejdzie o godzinie 7:28. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:19, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:10. Sobotni dzień trwać będzie przez 7 godzin i 42 minuty. Księżyc pojawi się na widnokręgu o godzinie 3:10 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przypada na godzinę 13:05. Noc z soboty na niedzielę potrwa przez 16 godzin i 18 minut.

Sobota, 9 grudnia to 343. dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się o następujących okazjach do świętowania: Dzień Dziewic, Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Korupcji, Międzynarodowy Dzień Pamięci i Godności Ofiar Zbrodni Ludobójstwa oraz Zapobiegania tej Zbrodni oraz Międzynarodowy Dzień Medycyny Weterynaryjnej.

Swoje imieniny obchodzić będą: Leokadia, Wiesław, Wiesława, Chwalimira, Delfina, Gorgonia, Jan, Liboriusz, Naczęmir, Piotr, Prokul, Waleria, Wielisława, Wrocisław oraz Aneta.

Przysłowie na sobotę:

"Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły".

Cytat dnia:

"Miłość sprawia, że na pustyni rozkwita nadzieja." - Papież Franciszek

Niedziela, 10 grudnia

Według zapowiedzi synoptyków niedziela będzie najcieplejszym dniem w ciągu tego weekendu. Temperatura odczuwalna wyniesie
-5°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba, a w ciągu dnia mogą pojawić się obfite opady śniegu.

Termometry wskażą maksymalnie -1°C w ciągu dnia i -4°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z południowego wschodu, a prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1016 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzyma się na poziomie 94 proc. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki atmosferyczne.

Słońce ukaże się na horyzoncie dopiero o godzinie 7:30. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:20. Zachód słońca przewidziano na godzinę 15:10. Dzień potrwa przez 7 godzin i 40 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 4:31 i zajdzie o godzinie 13:18. Noc z niedzieli na poniedziałek trwać będzie przez 16 godzin i 20 minut.

Niedziela, 10 grudnia to 344. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych znajdziemy w tym dniu takie okazje do świętowania jak: Międzynarodowy Dzień Palenia Świec, Dzień Bota, Dzień Praw Człowieka oraz Światowy Dzień Futbolu.
Swoje imieniny obchodzić będą: Julia, Menas, Andrzej, Bogdał, Bogdan, Bogodał, Brajan, Daniel, Donat, Eulalia, Grzegorz, Hermogenes, Judyta, Loreta, Maria, Maur, Melchiades, Polidor, Switun, Tomasz, Unierad oraz Unirad.

Przysłowie na niedzielę:

"Suchy grudzień stoi za to, że sucha będzie wiosna i suche lato".

Cytat dnia:

"Kochać życie to zawsze troszczyć się o drugiego, chciec jego dobra." - Papież Franciszek


Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1306 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39