Z dożywotnim zakazem ponownie wsiadł za kółko

2023.06.20 12:43
Mężczyzna jadąc autem uderzył w zaparkowane pojazdy i kontynuował dalszą jazdę. Swoją podróż zakończył kilkaset metrów dalej, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i dachował.
Z dożywotnim zakazem ponownie wsiadł za kółko
Fot: KPP Siemiatycze

Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy volkswagena, który na jednym z osiedli w mieście doprowadził do kolizji z zaparkowanymi samochodami i następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka chwil później, mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o dachowaniu volkswagena, z którego kierowca i pasażer próbowali uciec.

- Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzn i kilkaset metrów dalej zauważyli ich w sadzie. Jeden z nich, na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać, jednak już po chwili był w rękach mundurowych - poinformowali policjanci z KPP Siemiatycze.

Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, zaś uszkodzony volkswagen został odholowany na policyjny parking.

W wyniku dochodzenia ustalono, że pojazd był w złym stanie technicznym, pozbawiony sprawnych hamulców i nieposiadający wymaganych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia. Co więcej, podczas przeszukania wnętrza auta, policjanci znaleźli niewielkie ilości narkotyków. Śledczy ustalili, że to 32-letni mężczyzna prowadził volkswagena.

- Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, mężczyzna posiadał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wielokrotnie złamał - przekazali siemiatyccy mundurowi.

Mieszkaniec powiatu siemiatyckiego usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu oraz posiadania środków odurzających. Biorąc pod uwagę wcześniejsze skazania mężczyzny za podobne przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności do 7 i pół roku. Ponadto odpowiedzialność karana czeka go za popełnione wykroczenia. Sąd, biorąc pod uwagę ciężar zarzutów, zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego aresztu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1013 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39