Z Jagiellonii do Parmy. Młody talent Dumy Podlasia obrał kierunek na Serie A

2020.10.06 11:34
Jagiellonia Białystok w ostatnim dniu letniego okienka transferowego sprzedała Bartłomieja Maliszewskiego. Bramkarz ten przeniósł się do włoskiej Parmy.
Z Jagiellonii do Parmy. Młody talent Dumy Podlasia obrał kierunek na Serie A
Fot: Jagiellonia Białystok

Bartłomiej Maliszewski przed sezonem 2020/2021 został zgłoszony do PKO Ekstraklasy jako zawodnik pierwszej drużyny Jagiellonii Białystok, ale zaledwie 16-letni golkiper debiutu w żółto-czerwonych barwach na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce się nie doczeka. Wszystko przez to, że Maliszewski opuścił szeregi podlaskiego zespołu i został graczem ekipy, która występuje we włoskiej Serie A.

Młody bramkarz, który grywał w Centralnej Lidze Juniorów U-18 oraz rezerwach Dumy Podlasia, będzie od teraz zawodnikiem Parmy, czyli aktualnie 16. drużyny ligi, gdzie o punkty walczą takie światowe potęgi, jak Juventus Turyn, Inter Mediolan czy AC Milan. Oczywiście trudno zakładać, by były już Jagiellończyk oraz golkiper młodzieżowych reprezentacji Polski w najbliższym czasie wygryzł między słupkami obecnych bramkarzy Parmy. Najpierw Maliszewskiego czeka długa nauka futbolu na najwyższym poziomie u boku wysokiej klasy specjalistów, a dopiero później 16-latek być może dostanie szansę debiutu w krajowym pucharze lub innych nieco mniej prestiżowych rozgrywkach.

Warto przypomnieć, że w Serie A występuje już jeden wychowanek Dumy Podlasia. Mowa tu oczywiście o Bartłomieju Drągowskim, który po ciężkim przywitaniu z włoską ekstraklasą teraz jest podstawowym bramkarzem Fiorentiny.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39